Stocha potešil gól a triumf nad Izraelom: Na letisku v Turecku rozdával autogramy

Hráči Slovenska pózujú pred prípravným duelom proti IzraeluHráči Slovenska pózujú pred prípravným duelom proti Izraelu Zdroj: TASR

NETANYA - Na víťazstve Slovenska v stredajšom medzištátnom prípravnom zápase vo futbale na ihrisku Izraela (3:1) mal nemalý podiel aj krídelník Miroslav Stoch. Dvadsaťštyriročný odchovanec nitrianskej futbalovej školy absolvoval v Netanyi celý druhý polčas.

Stredopoliar gréckeho PAOK-u Solún najprv z priameho kopu krásne zakrútil loptu na hlavu Jána Ďuricu, ktorý skóroval na priebežných 2:0 pre hostí a potom peknou "uličkou" rozbehol akciu cez Dušana Šventa, na ktorej konci bol záverečný gól duelu v podaní Róberta Maka. "Od začiatku som sa cítil dobre, i keď krátko po polčasovom prestriedaní nás domáci trochu zatlačili. Potrebovali sme sa chvíľu oťukať, pretože sme aj trochu zmenili systém a vpredu hrali na dvoch útočníkov, ale netrvalo dlho a zápas sme znova dostali pod kontrolu," zhodnotil Stoch pre stránku svojej zastupiteľskej spoločnosti Football Service Agency.

"Teší ma, že som pomohol mužstvu ku gólom a konečnému víťazstvu, z ktorého máme všetci radosť. Dúfam, že to takto pôjde ďalej a víťaziť budeme aj počas blížiacej sa kvalifikácie na majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska," dodal bývalý hráč FC Chelsea či holandského FC Twente, ktorý si po stretnutí vymenil dres s niekdajším spoluhráčom z londýnskeho tímu Benom Saharom.

Slovák následne po vlastnej osi vycestoval späť do gréckeho Solúnu, kam sa dostal prestupom v Istanbule. Na letisku v Turecku strávil len niekoľko hodín, no i to mu stačilo na to, aby si pripomenul staré známe miesto. "Ako vždy, bolo tam veľmi veľa ľudí, takže pozornosti sa nedalo uniknúť. Rozdal som nejaké podpisy a fotografie. Skrátka, bolo príjemné pocítiť, že na mňa nezabudli," dodal kmeňový hráč Fenerbahce Istanbul, ktorý je v PAOK-u na sezónnom hosťovaní.