Škrtel pri drvivom triumfe Liverpoolu: Matova víťazná premiéra v United, zakopnutie Arsenalu

Martin Škrtel a Steven Gerrard oslavujú gól LiverpooluMartin Škrtel a Steven Gerrard oslavujú gól Liverpoolu Zdroj: SITA

LONDÝN - Na jednoznačnú záležitosť domácich futbalistov sa zmenil utorňajší liverpoolsky šláger medzi tímami FC a Everton v rámci 23. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League. "The Reds" so slovenským stopérom Martinom Škrtelom v zostave vyprášili súpera 4:0, a to ešte v 56. minúte Daniel Sturridge z pokutového kopu "odmietol" príležitosť skompletizovať hetrik. Okrem jeho dvoch gólov sa strelecky presadili aj opory Steven Gerrard a Luis Suárez.

V drese majstrovského Manchestru United absolvoval víťaznú premiéru rekordný klubový nákup Juan Mata z konkurenčného FC Chelsea. Španielsky záložník hoden 37 miliónov libier odohral proti Cardiffu (2:0) 84 minút, potom ho na trávniku vystriedal Adnan Januzaj.

Vedúci tím tabuľky Arsenal sa na ihrisku Southamptonu najprv postaral o priebežný obrat z 0:1 na 2:1, ale neudržal tesný náskok a iba remizoval. V 80. minúte inkasoval červenú kartu hosťujúci stredopoliar Mathieu Flamini. Ak Manchester City naplno zaboduje v stredu na pôde Tottenhamu, vyšvihne sa na čelo Premier League. Aktuálne má naň dvojbodové manko.

Swansea City - Fulham 2:0 (0:0)
Góly: 61. Shelvey, 76. José Manuel Flores Moreno "Chico"

Southampton - Arsenal Londýn 2:2 (1:0)
Góly: 21. Fonte, 54. Lallana - 48. Giroud, 52. Santi Cazorla, ČK: 80. Flamini (Arsenal)

Manchester United - Cardiff 2:0 (1:0)
Góly: 6. Van Persie, 59. A. Young

Norwich - Newcastle 0:0
ČK: 82. B. Johnson - 81. Rémy

Crystal Palace - Hull City 1:0 (1:0)
Gól: 16. Puncheon, ČK: 90.+ McGregor

FC Liverpool - Everton 4:0 (3:0)
Góly: 33. a 35. Sturridge, 21. Gerrard, 50. L. Suárez
Martin Škrtel (FC Liverpool) odohral celý zápas.