Nitra sa otriasla zo zahanbujúcej prehry, Mounfield neustál druhú tretinu

Nitra si poradila s MartinomNitra si poradila s Martinom Zdroj: SITA

NITRA - Nitrania nastúpili na zápas proti predposlednému Martinu so snahou odčiniť štvrtkovú blamáž, keď na domácom ľade prehrala so slovenskou "dvadsiatkou". Vedenia sa však ujali hostia, v 15. minúte vystrelil od mantinelu spoza obrancu Fujerík a prekvapil domáceho brankára Kristana. O tri minúty mohli viesť Martinčania dvojgolovým rozdielom, Markovič sa uvoľnil pred Kristanom, no nitriansky brankár svoj tím podržal.

Vyrovnanie prišlo v 25. minúte, Ordovenský napriahol od modrej čiary a Kováčik poslal tečom puk za Čechov chrbát. O dve minúty sa Nitra ujala vedenia, v presilovej hre domáci vyšachovali obranu hostí a Segľa do odkrytej bránky skóroval. V závere druhej časti zápasu dosiahli Nitrania pri signalizovanom vylúčení hostí tretí gól, Ručkay prihrávkou od mantinelu našiel medzi kruhmi Kováčika a ten švihom prestrelil martinského brankára - 3:1.

V polovici tretej tretiny mohli Nitrania svoj náskok zvýšiť, ked sa v oslabení dostali Pupák s Kmečom až pred brankára Čecha, no nič z gólovej situácie nevyťažili. V 53. minúte mohol domáci Kováčik zaznamenať hetrik, no trafil tyč martinskej brány. V 55. minúte sa dostal do brejku Martinčan Važan, no Kristan jeho pokus o blafák zneškodnil. Nitra tak zdolala Martin 3:1.

HK Nitra - MHC Mountfield Martin 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Góly: 25. M. Kováčik (Ordzovenský), 27. Martin Segľa (Hamrák, M. Novák), 39. M. Kováčik, (H. Ručkay, T. Chrenko) - 15. Fujerík (L. Klíma, A. Novotný)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Štefik - Holienka, M. Valach, 2628 divákov

Nitra: Kristan - D. Milo, Nádašdi, Ordzovenský, P. König, Rais, M. Novák, Ďurkech - M. Kováčik, T. Chrenko, H. Ručkay - R. Tománek, Stümpel, L. Novák - Martin Segľa, M. Hamrák, Bajtek - Štumpf, Kmeč, Pupák - Piačka

Martin: J. Čech - Pacalaj, I. Ďatelinka, A. Novotný, J. Perniš, Fillo, Brcko - Markovič, Galamboš, Važan - Zlocha ml., Beran, J. Cíger - Rožník, Fujerík, L. Klíma - Šugár, Dírer, Pokrivčák

Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): "Po včerajšom zápase sme mali čo naprávať. Po zodpovednom a disciplinovanom výkone sa nám to z časti aj podarilo. Sme radi, že sme kvalitného súpera porazili a získali tri body."

Daniel Babka (tréner Martina): "Do zápasu sme vstúpili dobre. Nitra mala síce viac z hry, ale nedostali sme sa pod výrazný tlak. Dokonca sme išli do vedenia, takže tretina skončila pre nás dobre. V druhej tretine sme mali herný výpadok. Okolo bránky sme neboli dôrazný, spravili sme chyby a dostali sme dva góly. V závere druhej časti sme dostali aj tretí gól a potom v závere nám už chýbali sily na zvrat. Chceli sme hrať power-play, ale nechali sme sa zbytočne vylúčiť. Je to škoda, lebo v Nitre sme mali na viac. Bol to náš najlepší výkon proti Nitre. Pre našich mladých chlapcov to bola veľká škola."

• Zdroj: TASR, huste.tv, SITA