Skalica doma bodovala naplno, poradila si s Trenčínom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

SKALICA - V úvode duelu akoby sa obe mužstvá potrebovali dostať do tempa a hral sa priemerný hokej. Prvú vážnejšiu šancu sa podarilo domácim pretaviť i na gól. V 4. min si Kropáč šikovne počkal na prihrávku od Stielera a mal dostatok priestoru i času na presné zakončenie.

V tej istej minúte šiel na trestnú lavicu domáci Školiak, no hostia napriek tomu inkasovali. Brejk dvoch na jedného zakončil po krížnej prihrávke Presinger, ktorý tvrdou strelou z prvej nedal Nagyovi šancu. Hosťom sa nedarilo vytvoriť si súvislejší tlak a do šancí sa dostávali len sporadicky. Trenčania mali v prvej tretine výhodu až troch presiloviek, no najviac v nich hrozili domáci. Šance Stielera i Tršku však zostali nevyužité.

V druhej časti domáci upokojení dvojgólovým náskokom poľavili z tempa, no hostia to nedokázali využiť. Novajovský ani Rusnák nenašli recept na Lipovského a prišiel trest. V 33. min sa domáci dostali do úniku troch na jedného, Kutálek sa napokon rozhodol sám zakončovať a strelou švihom popod Nagyovu lapačku zvýšil už na 3:0.

Tretiu tretinu začali hostia s úmyslom urobiť niečo s výsledkom. To sa im aj podarilo. V 44. min po skrumáži pred Lipovským korigoval Kútny a o 55 sekúnd znížil na rozdiel jediného gólu po nádhernej akcii Klíma, keď si položil Lipovského. Domáci tréner Výboh sa rozhodol zobrať si oddychový čas a upokojiť svojich zverencov. Od tejto chvíle sa hostia snažili o vyrovnávajúci gól, no stroskotávali na dobre organizovanej hre Záhorákov. V závere hostia v snahe o power-play zle striedali a domáci dostali výhodu presilovej hry. Na ľade sa potom ešte poriadne iskrilo, no na výsledku sa už nič nemenilo a Trenčania odišli domov bez bodu.

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Góly: 4. R. Kropáč (Stieler, Vyrůbalík), 5. M. Preisinger (Kudrna), 33. Kutálek (Vyrůbalík, Šátek) - 44. Kútny (O. Rusnák), 45. T. Klíma (M. Nemčík)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc - Sčensný, Šefčík, 1367 divákov

Skalica: M. Lipovský - L. Kozák, Vyrůbalík, Trška, Mikéska, Staňo, Srnec, M. Romančík, Šohajda - M. Kuľha, R. Školiak, Obdržálek - Kudrna, M. Preisinger, Lažo - Šátek, B. Mráz, Kutálek - B. Jankovič, Stieler, R. Kropáč

Trenčín: A. Nagy - Novajovský, Čerešňák, M. Nemčík, E. Bagin, M. Habšuda, Ryzák, Ketner, Hatala - Kútny, O. Rusnák, Komínek - M. Toman, Troliga, T. Klíma - Vaculín, F. Nemček, Buliš - Pardavý ml., Palák, Šimíček

Andrej Výboh (tréner Skalice): "Trenčín sa previedol dobrým a dynamickým výkonom. V úvode sme dali dva góly, čo nás trochu uspalo. V poslednej tretine sme dostali dva rýchle góly, čo nás trochu znervóznilo, ale po korekciách v zostave sme udržali vedenie."

Milan Staš (tréner Trenčína): "Aj keď sme dávali dôraz na úvod duelu, aby sme neinkasovali, tak práve v prvej tretine nám dal súper dva góly. Moje mužstvo sa nevzdávalo za stavu 0:3, hrali sme svoju hru. Prišla chvíľa, keď sme dali dva góly a do poslednej chvíle sme sa snažili o vyrovnanie. Žiaľ, nepodarilo sa nám to. Dnes rozhodli skúsenosti na domácej strane."