Halák druhou hviezdou proti Nashvillu, slovenskí hokejisti nebodovali

Vladimir Tarasenko a Jaroslav Halák oslavujú víťažstvo nad NashvillomVladimir Tarasenko a Jaroslav Halák oslavujú víťažstvo nad Nashvillom Zdroj: SITA

NEW YORK - Päť slovenských hokejistov sa predstavilo v noci na nedeľu v zámorskej NHL, ktorá mala na programe 11 stretnutí. St. Louis na ľade Nashville deklasovalo domácich "predátorov" 6:1 a k hladkej výhre svojím výkonom prispel opäť slovenský brankár Jaroslav Halák. Z 23 striel pustil za svoj chrbát iba jednu a po stretnutí ho vyhlásili za jeho druhú hviezdu.

Chicago doma s Mariánom Hossom, ale bez Michala Handzuša, prehralo s Minnesotou 3:5. Hossa odohral 18:26 minút a súperovho brankára ohrozil štyrmi strelami. Detroit opäť s Tomášom Tatarom v zostave ťahal doma za kratší koniec s NY Rangers 2:3 pp, Tatar strávil na ľade viac ako 15 minút a prezentoval sa jedným streleckým pokusom. Boston so slovenským kapitánom Zdenom Chárom podľahol na svojom ľade New Jersey 3:4. Chára odohral takmer 24 minút, počas ktorých sa prezentoval jednou strelou.

Tampa Bay zvíťazila nad Buffalom tesne 3:2 a v jej zostave nastúpil aj útočník Richard Pánik. Odohral 13:39 minút, z jeho štyroch striel si svoj cieľ nenašla ani jedna. Philadelphia uspela na ľade NY Islanders po výhre 5:2, jej obranca Andrej Meszároš šancu znova nedostal, rovnako tak ani brankár Peter Budaj v domácom súboji Montrealu so San Jose (0:2).

Phoenix - Edmonton 5:4 (0:1, 3:2, 2:1)

Góly: 21. Hanzal (Ekman-Larsson, Doan), 26. Stone, 26. Schlemko (Tim Kennedy, R. Vrbata), 51. Yandle (Ekman-Larsson, R. Vrbata), 53. Ekman-Larsson (Yandle, R. Vrbata) - 10. Pitlick, 29. Acton (Eager, Gazdic), 40. Perron (Nugent-Hopkins, J. Schultz), 48. R. Jones (Nugent-Hopkins, Jakupov)

Boston - New Jersey 3:4

Góly: 8. Krug (Iginla, Krejčí), 10. Iginla (Hamilton, Rask), 20. Lucic (Krejčí, Iginla) - 12. Henrique (Gelinas, Jágr), 40. Brunner (Bernier, A. Greene), 59. Židlický (Eliáš, Ryder), 60. A. Greene (Brunner, Jágr)

Toronto - Pittsburgh 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly: 17. Bolland (Phaneuf), 42. Kadri (Kessel, Van Riemsdyk), 58. Kessel (Van Riemsdyk, Franson), 60. Bolland - 7. Letang (Malkin, P. Martin)

Montreal - San Jose 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 27. Couture (J. Thornton, Marleau), 45. Couture (Marleau, Tyler Kennedy)

Detroit - NY Rangers 2:3 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 18. D. Miller (J. Andersson, Dekeyser), 40. Alfredsson (Daciuk) - 38. Pouliot (B. Boyle, McDonagh), 43. Zuccarello (Moore, M. Staal), 65. Brassard (Pouliot)

Tampa Bay - Buffalo 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 13. T. Johnson (V. Filppula, Carle), 55. St. Louis (Stamkos, Gudas), 56. Palát (T. Johnson) - 33. Flynn (McCormick, Leino), 53. Vanek (Foligno, Girgensons)

NY Islanders - Philad​elphia 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)

Góly: 11. Okposo (Hickey, Tavares), 31. Nielsen (Regin) - 5. Lecavalier (Streit, Giroux), 6. Voráček (B. Schenn, Gustafsson), 19. Lecavalier (Raffl, Streit), 49. Lecavalier (Giroux, Talbot), 59. Read (Grossmann, Couturier)

Dallas - Winnipeg 1:2 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 47. Robidas (Fiddler, MacDermid) - 24. E. Kane (Byfuglien, M. Stuart), rozhodujúci sam. nájazd Ladd

Chicago - Minnesota 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)

Góly: 34. Bickell (Leddy, Rozsíval), 53. P. Kane (Toews, Seabrook), 60. Kruger (Bollig, Leddy) - 13. Parise (R. Suter), 22. Brodziak (Scandella, Cooke), 38. Pominville (Mikael Granlund, R. Suter), 50. Pominville (Mikael Granlund), 56. Fontaine (M. Koivu, Prosser)

Nashville - St. Louis 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)

Góly: 41. Spaling (Ekholm) - 6. Steen (Shattenkirk, J. Schwartz), 28. Oshie (Pietrangelo), 32. J. Schwartz (Sobotka, Tarasenko), 45. Steen (Oshie, Backes), 48. D. Roy (Tarasenko, Bouwmeester), 53. Pietrangelo (Backes, Bouwmeester)

Calgary - Washington 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Góly: 2. Russell (Cammalleri, Wideman), 8. Hudler (Monahan, Bärtschi), 13. Cammalleri (Wideman, Russell), 51. Cammalleri (Colborne), 55. Glencross (Stajan, Galiardi) - 13. Chimera (Grabovskij, E. Fehr), 28. Volpatti (N. Schmidt, M. Green)

Viac o téme: Chára Hokej Tatar Nhl Halák Pánik Hossa
  • Zdroj: SITA, TASR