Súboj Slovákov v NHL: Meszároš vystrelil, no z výhry sa tešil Sekera

Anton Khudobin (31),  Zac Rinaldo (36) a Andrej Sekera (4)Anton Khudobin (31), Zac Rinaldo (36) a Andrej Sekera (4) Zdroj: SITA

NEW YORK - Domáca Carolina sa v súboji stretla s Philadelphiou, v dueli dvoch Andrejov obstál Sekerov tím. Ten sa svojím výkonom pričinil o víťazstvo 2:1.

Slovenský mikrosúboj Andrej Sekera - Andrej Meszároš na ľade Caroliny vyznel lepšie v prospech domáceho hokejistu, ktorý sa so svojím tímom radoval z víťazstva nad Philadelphiou 2:1 v nedeľňajšom stretnutí zámorskej NHL.

Sekera odkorčuľoval 22:17 min bez streleckého pokusu, bol však pri jedinom góle do siete Hurricanes a duel zakončil s jednou mínuskou na konte.

Meszároš odohral 18:06 min, na domáceho brankára Chudobina vyslal jednu neúspešnú strelu. Víťazný presný zásah dosiahol napokon už v 29. min český veterán Radek Dvořák.

Gólovú hostinu si pre divákov v Scotiabank Saddledome nechali hokejisti Calgary aj Vancouveru na tretiu tretinu.

Domáci do nej vstupovali s náskokom 2:1, ale napokon krídelník David Jones ratoval aspoň bod 19 s pred koncom riadneho hracieho času, keď strelou zápästím vyrovnal na 4:4. V predĺžení rozhodol o úspechu hostí svojím druhým gólom v zápase center Mike Santorelli.