Mladík Januzaj strojcom víťazného obratu United, Škrtel pomohol k triumfu Liverpoolu

Adnan Januzaj oslavuje gól do siete SunderlanduAdnan Januzaj oslavuje gól do siete Sunderlandu Zdroj: SITA

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City uspeli v úvodnom sobotňajšom zápase 7. kola anglickej Premier League, keď na domácom trávniku zdolali FC Everton 3:1. "Citizens" síce prehrávali po góle útočníka Romela Lukaku, po ňom sa však naštartovali a tromi presnými zásahmi rozhodli o svojom triumfe.

FC Liverpool, v základnej zostave s Martinom Škrtelom, zvíťazil nad Crystal Palace 3:1. O svojom triumfe rozhodol už v prvom polčase, ktorý po góloch Luisa Suareza, Daniela Sturridgea a Stevena Gerrarda z pokutového kopu vyhral 3:0. Pre Sturridgea to bol už šiesty presný zásah v sezóne a vedie tabuľku strelcov. Liverpool sa vďaka tomuto triumfu minimálne do nedele dostal na čelo tabuľky Premier League.

Adnan Januzaj sa dvoma gólmi v rozpätí šiestich minút postaral o víťazstvo svojho zamestnávateľa a úradujúceho šampióna Manchestru United nad posledným Sunderlandom. "Čierne mačky" sa nečakane ujali vedenia v 5. min gólom Gardnera a s mužstvom Davida Moyesa to nevyzeralo dobre. O obrat sa však postaral iba 18-ročný talent "červených diablov".

Stretnutie Hull City proti Aston Ville veľa vzruchu neprinieslo, keď sa oba tímy rozišli po zmierlivej remíze. Newcastle United si pripísal tretie víťazstvo zásluhou dvoch gólov Loica Rémyho, vďaka ktorým zdolal Cardiff 2:1. Filip Kiss nefiguroval ani na lavičke waleského mužstva.

Futbalisti Fulhamu rozhodli o svojom triumfe nad Stoke City až v závere stretnutia, keď sa presadil Bent.

Sunderland - Manchester United 1:2 (1:0)
Góly: 5. Gardner - 55. a 61. Januzaj

Manchester City - FC Everton 3:1 (2:1)
Góly: 17. Negredo, 45. Agüero, 69. Howard (vl.) - 16. Lukaku

Liverpool - Crystal Palace 3:1 (3:0)
Góly: 13. Suarez, 17. Sturridge, 38. (z pok. kopu) Gerrard - 77. Gayle.