Dortmund s päťgólovým debaklom, Müller zariadil tri body pre Bayern proti Wolfsburgu

Radosť hráčov DortmunduRadosť hráčov Dortmundu Zdroj: SITA

BERLÍN - Prvé tri tímy tabuľky nemeckej futbalovej bundesligy v sobotňajších zápasoch 7. kola naplno využili výhodu domáceho prostredia. Borussia Dortmund aj vďaka dvojgólovým strelcom Markovi Reusovi s Robertom Lewandowskim deklasovala Freiburg 5:0 a vedie o skóre pred Bayernom Mníchov. V 74. minúte sa v drese hostí, ktorí dohrávali bez vylúčeného Diagneho, dostal na ihrisko slovenský reprezentant Karim Guédé.

Bayern v Allianz aréne nevedel prekonať pozornú defenzívu Wolfsburgu až do 63. minúty, keď sa v drese úradujúceho majstra strelecky presadil Thomas Müller a rozhodol o chudobnom víťazstve 1:0. Bod na vedúce duo stráca Bayer Leverkusen, "farmaceuti" si poradili s Hannoverom 2:0.

Hertha Berlín v základnej jedenástke so slovenským reprezentačným obrancom Petrom Pekaríkom zdolala Mainz 3:1, dvomi gólmi sa blysol Allagui. Pekarík odohral celý zápas a v 86. minúte dostal žltú kartu. Vo večernom súboji remizoval Eintracht Frankfurt s Hamburgerom SV 2:2.

Bayern Mníchov - Wolfsburg 1:0 (0:0)
Gól: 63. Thomas Müller

Hoffenheim - Schalke 3:3 (1:3)
Góly: 16. A. Modeste, 48. Firmino (z pok. kopu), 61. D. Abraham - 3. Kevin-Prince Boateng, 13. Matip, 40. Höger

Dortmund - Freiburg 5:0 (2:0)
Góly: 35. a 45.+ Reus (druhý z pok. kopu), 58. a 70. R. Lewandowski, 79. Blaszczykowski, ČK: 45. Diagné (Freiburg)