Ibrahimovič a Falcao potvrdili kvality: Monako s PSG aj po šlágri bez prehry

Radamel Falcao sa snaží preniknúť defenzívou PSGRadamel Falcao sa snaží preniknúť defenzívou PSG Zdroj: SITA

PARÍŽ - Futbalisti Monaka remizovali v šlágri šiesteho kola francúzskej ligy v dueli najbohatších tímov súťaže na ihrisku Paríž St. Germain 1:1. Ligový nováčik si tak udržal pred obhajcom titulu dvojbodový náskok na čele tabuľky.

Monako po posune do najvyššej súťaže v lete minulo za posily 170 miliónov eur a zaradilo sa medzi favoritov na titul, ktorý obhajuje PSG. Parížsky tím v letnom prestupovom termíne nakúpil hráčov za 114 miliónov eur vrátane strelca Neapolu Edinsona Cavaniho.

K videniu bolo v Paríži veľa šancí, góly ale padli v úvodných dvadsiatich minútach. Skóre duelu dosiaľ neporazených tímov otvoril v piatej minúte najlepší strelec posledného ročníka Zlatan Ibrahimovič, ktorý pred brankárom usmernil do siete loptu z kopačky Maxwellova.

V dvadsiatej minúte ale vyrovnal po priamom kope Radamel Falcao, za ktorého Monako v lete zaplatilo Atléticu Madrid 60 miliónov eur.

Lorient - Bordeaux 3:3 (2:3)
Góly: 23. Aboubakar, 45. Monnet-Paquet, 59. Diallo - 8. C. Diabaté (z pok. kopu), 24. Sertič, 31. Saivet

• Zdroj: TASR, ČTK, SITA