AS Rím famóznym obratom otočil duel s Parmou, bodovo vyrovnal Hamšíkov Neapol

Kevin Strootman so spoluhráčmi oslavuje svoj gól do siete ParmyKevin Strootman so spoluhráčmi oslavuje svoj gól do siete Parmy Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti AS Rím zvíťazili v dohrávke 3. kola talianskej ligy na ihrisku Parmy 3:1 a so ziskom deviatich bodov sú o skóre druhí za vedúcim Neapolom. Dnes síce prvýkrát v sezóne inkasovali, ale vďaka trom gólom v druhom polčase výsledok otočili.

Skóre zápasu otvoril v závere prvého dejstva domáci Jonathan Biabiany. O vyrovnanie sa v 47. minúte postaral Alessandro Florenz a do vedenia hostí poslal pol hodiny pred koncom kapitán Francesco Totti. Konečnú podobu výsledku dal z penalty v 85. minúte Kevin Strootman.

AS Rím má rovnako ako prvý Neapol na konte deväť bodov. O dva body za nimi je trojica Inter Miláno, Fiorentina a obhajca titulu Juventus.

Parma - AS Rím 1:3 (1:0)
Góly: 39. Biabiany - 47. Florenzi, 70. Totti, 85. Strootman (z pok. kopu)