Trenčín uspel v Myjave, v tabuľke sa posunul na 3. miesto

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

MYJAVA - Zápas tabuľkových susedov sa začal väčšou aktivitou hostí z Trenčína. V 8. minúte skúšal šťastie strelou z 23 metrov Lobotka, jeho projektil orazítkoval brvno Solničkovej brány. O dve minúty letel na myjavskú bránu pretiahnutý center od Kubíka a v 21. minúte ďalekonosný pokus Štefánika, v oboch prípadoch zasiahol Solnička.

Domáci sa snažili pohroziť po štandardných situáciách, jedna taká vyšla v 24. minúte, keď center poslal do 16-tky Bruško a Černáček hlavičkoval tesne nad bránu. Rozporuplná situácia nastala v 28. minúte - trenčiansky hráč sa vo vlastnom pokutovom území pošmykol, vyzeralo to, že zasiahol loptu rukou, no píšťalka rozhodcu zostala nemá. V 34. minúte sa zrodil center Šuleka, hlavička Harsányiho mierila vedľa Volešákovej bránky. V 36. minúte prišla obrovská šanca hostí, Baez vysunul Lobotku, ten v 16-tke zamieril do brány, ale prekonaného Solničku zastúpil na bránkovej čiare Kumančík. Už o dve minúty prišla odpoveď Kopaničiarov, Šulek našiel Kuračku, ten nemieril presne. Tri minúty pred koncom prvého polčasu sa rútil cez pol ihriska Kukoľ, tiesnený aj vystrelil, ale tesne nad bránu.

Hneď v úvode druhého dejstva hry padol gól. V 48. minúte zahrával priamy kop z 32 metrov Holúbek a lopta z jeho kopačky rozvlnila sieť – 0:1. V nasledujúcich minútach prevládalo na ihrisku viac osobných súbojov, než pekných futbalových akcii, defenzívy pracovali pozorne a tímy sa nevedeli dostať do zakončenia. Tréneri sa snažili niečo zmeniť striedaniami, ale ráz hry sa nemenil. V 85. minúte prišiel center do pokutového územia Trenčína, nožničky Kosíka neboli presné. Už o minútu pohrozil opäť ten istý hráč, strela z hranice 16-tky skončila tesne vedľa brány Volešáka. Keď v samom závere domáci vrhli všetky sily do útoku, prišla kontra hostí. Do otvorenej obrany sa v 88. minúte rútil Kubík a Adim a druhý menovaný po Kubíkovej prihrávke pohodlne skóroval – 0:2. V 90. minúte sa snažil ešte skorigovať Bruško, Volešák bol ale pripravený.

Spartak Myjava – AS Trenčín 0:2 (0:2)
Góly: 48. Holúbek, 88. Adi. Rozhodoval: Mastič, ŽK: Bruško, Siva – Baez, Kleščík, 2668 divákov

Myjava: Solnička - Siva, Častulín, Černáček, Kumančík - Marček – Kukoľ (71. Daniel), Bruško, Kuračka (62. Kosík), Šulek (65. Pelegríni) - Harsányi

Trenčín: Volešák - Čögley, Da Silva, Kleščík, Mazáň – Baéz (60. Mondek) – Holúbek (73. Adi), Lobotka, Štefánik, Kubík - William

Ladislav Hudec, tréner Myjavy: "Zápas sme prehrali, ale morálne sme zvíťazili. Prehrávali sme hlúpym gólom, ale stále sme šli do toho, snažili sme sa. Chalani makali, bolo vidieť, že chcú ten zápas otočiť. Najväčšia smola bola, že sme nevedeli dostať loptu do brány. Na videu si pozriem situáciu z 1.polčasu, keď Baez zahral rukou v 16-tke, mohlo byť 1:0 a to by bola výhoda pre nás. Mrzí nás, že v druhom polčase sme si nevedeli vytvoriť vyložené šance. Srdce sme do hry dali aj my a morálnymi víťazmi sme určite aj my."

Adrián Guľa, tréner Trenčína: "Zápas vo veľmi sympatickom prostredí. V prvej časti sme boli aktívni, mali sme dve dobré pozície, aby sme šli do vedenia. V druhej časti sme neboli tak futbaloví, ale boli sme tímoví, kolektívni, bojovní a efektívni. Za tú efektivitu a srdiečko sme si výhru zaslúžili. Víťazstvo je pre nás mimoriadne cenné, pretože zdolať Myjavu na jej štadióne nie je jednoduchá úloha. Preto si to vážime napriek tomu, že náš výkon nebol nadštandardný."

• Zdroj: TASR, huste.tv