ONLINE z MS 2013: Slovensko - Rakúsko

Peter Ölvecký pred rakúskou bránkouPeter Ölvecký pred rakúskou bránkou Zdroj: SITA

HELSINKI - Slovenskú hokejovú reprezentáciu čakal piaty zápas na majstrovstvách sveta v Helsinkách. Zverencom trénera Vladimíra Vůjteka sa do cesty postavilo Rakúsko. Slováci nepotvrdili pozíciu papierového outsidera a stretnutie vyvrcholilo prekvapujúco až v samostatných nájazdoch.

Slovensko - Rakúsko 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0 - 0:1)
Góly: 9. Surový (Sersen, Radivojevič) - 34. Unterluggauer (Baumgartner, Oberkofler)

Slovensko: Staňa - Sekera, Mezei, Sersen, Mihálik, Jurčina, Vydarený - Radivojevič, Surový, Kopecký - Miklík, Kukumberg, Záborský - Šatan, Ölvecký, Hudáček - Haščák, Bližňák, Daňo - Bartek

Rakúsko: Starkbaum - Lakos, Pöck, Unterluggauer, F. Iberer, Schumnig, Lukas, Altmann - Herburger, Hundertpfund, Raffl - Latusa, Koch, Vanek - Peintner, Oberkofler, Baumgartner - Welser, Schuller, Kristler - M. Iberer

ONLINE KOMENTÁR:

Je koniec, Slovensko prehralo s Rakúskom po samostatných nájazdoch. Ešte viac sme si skomplikovali postupové ambície.

Šatan - NEDAL

Vanek - DAL

Záborský - NEDAL

Raffl - NEDAL

Bližňák - NEDAL

Kapitáni si u rozhodcu po žrebe dohodli poradie.

65. min: Čaká sa na samostatné nájazdy, ani jeden tím nemá snahu rozhodnúť, hlavne ten slovenský.

65. min: Na Starkbauma sme v predĺžení ešte vôbec nevystrelili.

64. min: Jurčina zakiksoval pred Staňom, našťastie prekvapil aj súpera.

63. min: Rakúsko jasne aktívnejším tímom, ako-tak v slovenskom mužstve vyniká snahou iba Záborský.

62. min: Šatan je späť v hre, hrá sa 4 na 4, takže na ľade je viac priestoru pre rýchlych hráčov.

61. min: Bránime sa iba v trojici, Rakúsko obstreľuje Staňu.

60. min: Rakúsky oddychový čas, efekt to neprinieslo a dočkáme sa predĺženia. Strely 43:28.

60. min: Kapitán Šatan teraz nešťastne oslabil tím, jeho hokejka bola príliš vysoko a zasiahol ňou Raffla, takže inkasuje dve minúty.

59. min: Záborského strelu vyrazil ľavým betónom Starkbaum, nemal kto doraziť.

59. min: Posledné dve minúty riadneho hracieho času, oveľa odvážnejšie pôsobia Rakúšania.

57. min: Záborský sa s tým snaží niečo urobiť a po zisku puku okamžite bleskovo mieri do útoku. Lenže nenachádza pochopenie u spoluhráčov.

56. min: Krušné chvíle pokračujú, hrá sa stále v našom obrannom pásme.

55. min: Rakúsko vycítilo šancu, usadilo sa pred Staňom, ktorý má kopec práce.

54. min: Jurčina jednoznačne najaktívnejším strelcom nášho tímu, lenže chýba tomu presnosť a razancia.

53. min: Záborský naservíroval puk Miklíkovi, lenže na opačnú stranu hokejky a okamžite prišiel o puk.

52. min: Presilovka bez efektu, navyše aj bez strely.

51. min: Hra 4 na 4 veľa vzruchu nepriniesla, Slováci majú eše k dispozícii 40-sekundovú presilovku.

49. min: Sily na ľade sa vyrovnali, Hundertpfund nezmyselne fauloval Vydareného.

49. min: Záchrannú brzdu pri brejku zatiahol Sersen, dve minúty za hákovanie.

48. min: Zvýšili sme tempo hry v snahe definitívne uštvať protivníka, zatiaľ bez úspechu.

47. min: Rakúsko v plnom počte, teraz to veru smrdelo gólom v jeho sieti.

46. min: Jurčina tvrdo vystrelil, zazvonila žrď. Neujali sa ani dorážky pred bránkou.

46. min: Prvá minúta početnej prevahy bez jedinej príležitosti.

45. min: Schuller tvrdo atakoval Sekeru za našou bránkou a rozhodca ho poslal bez váhania na trestnú lavicu. Odsedí si dve minúty, aj keď Radivojevič mu "pýtal" viac.

45. min: Navyše vyčkávajú na svoju šancu a snažia sa okamžite podnikať protiútoky.

44. min: Hrá sa dlhšie bez prerušenia, Rakúšania veľmi dôsledne bránia.

43. min: Kopeckého formácia sa usadila v útočnom pásme, lenže bol to skôr boj pri mantineloch a nie pred bránkou.

42. min: Záborský výborne zamotal obrancov za bránkou, puk sa dostal až k Miklíkovi, ale Starkbaum stál na mieste.

41. min: V Hartwall Areene začalo tretie dejstvo, budeme sa zrejme triasť o výsledok do posledných minút.

- Druhá časť zápasu je za nami, opäť padol iba jeden gól a bohužiaľ do slovenskej bránky. Strely 35:20.

40. min: Herburger inkasoval tvrdý zásah pukom po strele spoluhráča od modrej čiary, v bolestiach odchádza na striedadčku.

39. min: Zvyšujeme tlak v záverečných minútach, Starkbaum však zatiahol roletu.

38. min: Daňo šikovne vystrelil, Haščák neuspel pri dorážke.

37. min: Ölveckého formácia teraz narobila "vietor" v útočnej tretine, Bartek ani Šatan nedotlačili puk do bránky.

36. min: Mihálik je pri chuti, jeho strelám zatiaľ chýba presnosť.

35. min: Slováci sa snažia okamžite odpovedať gólom, Radivojevič spomedzi kruhov tesne minul bránku.

34. min: GÓL! Paradoxne prichádza gól Rakúska. Unterluggauer poslal puk od modrej čiary prízemnou strelou presne k žrdi - 1:1!

33. min: Jednoznačne sme zvýšili aktivitu, Haščák predviedol svoju strelu švihom, opäť iba do brankára.

33. min: Sekera svojou bojovnosťou narobil nepríjemnosti v útočnom pásme, napokon našiel Barteka a jeho strela z prvej mierila tesne vedľa.

32. min: Tvrdosť svojej strely predviedol aj ďalší obor Jurčina, rakúsky gólman ani nevedel, ako ten puk chytil.

32. min: Mihálikova bomba po spätnej prihrávke Surového skončila na betónoch Starkbauma.

30. min: Podobným spôsobom odpoveď Rakúska, Staňa si pripísal ďalší zákrok.

29. min: Krásna akcia po osi Kukumberg, Záborský a Sersen. Efektnú zadovku nášho najlepšieho strelca nedokázal Sersen z metra usmerniť do siete, trafil žrď.

28. min: Sledujeme boj o každý puk, Rakúsko stále cíti šancu. Radivojevič sa drzo natlačil pred bránku, ale tam stál pozorný Starkbaum.

26. min: Rakúšania veľmi vysoko napádajú a spôsobujú tým slovenskej obrane dosť starostí pri rozohrávke.

25. min: Bližňák unikol do prečíslenia s Daňom, ale Unterluggauer celú situáciu výborne prečítal.

24. min: Bartek sa prvýkrát objavil v zápase a okamžite sa prezentoval tvrdou strelou. Zapojil sa do tretieho útoku namiesta Hudáčka.

23. min: Kukumberg sa už tešíl z gólu, keď dotlačil puk do bránky aj so Starkbaumom, ale rozhodca stál blízko a jasne rozpažil.

22. min: Vanek skúšal prekvapiť Staňu z ostrého uhla, ten vyrazil puk až do hľadiska.

21. min: Začalo sa druhé dejstvo, v úvode pri puku slovenskí hokejisti. Prvá šanca tretiny pre Kopeckého, Starkbaum vyrazil.

- Prvá dvadsaťminútovka je za nami, Slováci ju vyhrali 1:0. Strely 12:12.

20. min: Pár sekúnd pred sirénou strela Miklíka, ktorá obtrela sieť z vonkajšej strany.

19. min: V týchto momentoch vidíme dominanciu Rakúska na ľade, polovicu prekročia Slováci iba zriedkavo.

17. min: Rakúsko sa snaží o vyrovnanie, slovenská obrana pod tlakom.

16. min: Daňo bekhendom vystrašil Starkbauma, tesne vedľa.

15. min: Na našich hokejkách chýba väčší pokoj, veľmi sa nadrieme pri každej snahe o útočnú akciu.

14. min: Slováci sa ubránili, opäť sa môžu zamerať aj na ofenzívu.

13. min: Obstreľovanie Staňovej bránky, nevieme vyhodiť puk z pásma.

12. min: Navyše budeme hrať oslabenie, Kopecký dve minúty za podrazenie.

12. min: Podobne dopadla aj druhá čas, Starkbauma sme neohrozili.

11. min: Prvá minúta nám ale veľmi nevyšla, je to veľmi statické.

10. min: Zahráme si presilovku, Koch podrazil Miklíka.

9. min: GÓÓÓL!!! Skóre otvára Tomáš Surový, ktorý z otočky spomedzi kruhov dokonale prekvapil rakúskeho brankára - 1:0!

8. min: Staňa stratil puk z dohľadu, musel čeliť hneď trom dorážkam a aj so šťastím uspel.

8. min: Kopecký chcel prekvapiť gólmana strelou z otočky od modrej čiary, strelu zblokovala obrana.

7. min: Prežili sme úvodné oslabenie, Rakúsko sa k ničomu nedostalo.

6. min: Šatan vyviezol puk v oslabení, našiel Ölveckého, s ktorého strelou mal Starkbaum značné problémy.

5. min: Presilovka pre rakúsky tím, previnil sa práve Haščák.

5. min: Dôležitý zákrok Staňu, ktorý ramenom vyrazil nepríjemnú strelu od pravého kruhu. Na druhej strane v útočnej snahe Haščák, vybojoval vhadzovanie.

5. min: Vanek predviedol čosi zo svojho majstrovstva, na toho si budú musieť dať Slováci asi najväčší pozor.

4. min: Haščák si pripisuje prvé sekundy na tomto šampionáte, vo formácii nastupil s Bližňákom a Daňom.

3. min: Hra sa zatiaľ odohráva najmä v rakúskej obrannej tretine, na prvú veľkú šancu čakáme.

2. min: Na ľade náš najproduktívnejší útok, Záborský motal hlavy obrancom v pásme.

1. min: Na úvodnom vhadzovaní Tomáš Surový, ale neuspel. Prvý zákrok si pripísal Staňa, o pár sekúnd neskôr aj Starkbaum.

- Oba tímy máne na ľadovej ploche, v poloprázdnej aréne znejú štátne hymny. Slováci v modrých dresoch, Rakúsko v červených.

- Slovensko odohralo proti Rakúsku doposiaľ 27 zápasov. Pripísalo si v nich 22 víťazstiev, 2 remíza a 3 prehry so skóre 119:46. Na MS sa tieto krajiny poslednýkrát stretli 4. mája 2003, tiež v Helsinkách - Slovensko vyhralo 7:1.

- Po nevydarenom stretnutí s Lotyšskom spravil tréner viacero zmien v zostave. Iba na tribúne budú Stümpel a zranený obranca Ďaloga. Na súpisku sa pre zmenu dostali Ivan Švarný a Marcel Haščák. Drobné zmeny nastali aj v zložení jednotlivých útokov. V bránke dostal opäť dôveru Staňa.

- Vitajte pri online komentári zo zápasu Slovensko - Rakúsko. Zápas začne 15.15 SEČ.

• Zdroj: športky, ts