Osemnástka v príprave pred MS inkasovala poltucet gólov od rovesníkov z Česka

Šimon Beták pri českej bránkeŠimon Beták pri českej bránke Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali v utorkovom prípravnom zápase s rovesníkmi z Česka vysoko 1:6. Mladíci SR prehrávali na ZŠ Ondreja Nepelu v Bratislave po II. tretine už 0:6, čestný úspech dosiahol v 57. min Timotej Šille.

Tím SR "18" sa pripravuje na svetový šampionát tejto vekovej kategórie v ruskom Soči. Generálku na svetový šampionát absolvujú zverenci trénera Antona Bartánus v stredu o 15.00 h v Břeclavi.

Slovensko "18" - Česko "18" 1:6 (0:4, 0:2, 1:0)
Góly: 57. Šille (Rosandic) - 1. a 12. Zdráhal, 10. a 13. J. Vrána, 31. Indrák, 36. Pisarik
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Přikryl (ČR) trest v hre, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Stano - Výleta, Kacej

Zostava SR: Mikoláš (Okoličány) - Černák, Rosandic, Bačik, Pavlíček, Dubeň, Gula, Holenda, Tomko - Cehlárik, Šille, Šoltés - Milý, Horvát, Paulovič - Varga, Šiška, Lantoši - Petráš, Rehák, Beták

Anton Bartánus (tréner SR 18): "Až príliš ľahko sme dovolili súperovi štvorgólový únik. Naši zverenci sa v úvode nechali strhnúť ofenzívou, vznikal tak priestor na prečíslenia českých hokejistov, ktorí nám v úvodnej tretine dali lekciu z efektivity. V oddychovom čase aj počas prvej prestávky sme chlapcom pripomenuli, že musia zvýšiť koncentráciu v defenzíve, zlepšiť pohyb, rýchlejšie pristupovať k súperovi a v útoku sa viac tlačiť do koncovky. Jednoducho sa zmobilizovať, aby sme sa dostali z herného kŕča. Na naštartovanie obratu sme siahli aj po výmene brankára, hoci mu nedávame za vinu chabý útok. Vyšlo to až na to, že sme nedokázali návrat k osvedčenej hre vyjadriť viacerými gólmi. Očakávame, že v stredu na ľade v Břeclavi budeme dôraznejší v obrane, fungovať bude na úrovni spolupráca v tejto hernej fáze s tým, že nedáme toľko priestoru kreatívnemu súperovi na rýchle akcie ako dnes a navyše lepšie zužitkujeme prečíslenia či gólové šance. S najväčšou pravdepodobnosťou príležitosť v bránke dostane Godla. Určite nenastúpi útočník Šiška, ktorý je po narazení zozadu na mantinel na vyšetrení v nemocnici.“