Brutalita v marockej lige: Po kung fu zákroku hlavu protihráča zaliala krv!

Adil Serraj na nosidlách po brutálnom zákroku Nabila AmgharaAdil Serraj na nosidlách po brutálnom zákroku Nabila Amghara Zdroj: internet

MEKNES - Krv potiekla cez víkend v marockej futbalovej lige v súboji domáceho CODM Meknes a hosťujúceho Chabab Rif Hoceima. Domáci celok bojujúci o záchranu síce dosiahol cenné víťazstvo 2:0, ale publikum sa v záverečných minútach stretnutia muselo dívať na Adila Serraja, ktorý po brutálnom zákroku protihráča so zakrvavenou hlavou opúšťal ihrisko na nosidlách.

Za všetko bol zodpovedný hráč hosťujúceho mužstva Nabil Amghar, ktorý v 83. minúte duelu nekompromisne kopol do hlavy hlavičkujúceho obrancu súpera. Vysoký kop, ktorý môžeme skôr zhliadnuť pri bojových športoch, poslal Serraja okamžite na zem a so zakrvavenou hlavou následne putoval rovno do nemocnice. Za zákrok, ktorý by pokojne mohol byť klasikifovaný ako trestný čin, paradoxne Amghar inkasoval len žltú kartu a na rozdiel od zraneného Serraja tak mohol zápas dohrať až do konca.

Podobný zákrok pred nedávnom predviedol v Lige majstrov hráč Manch. United Nani proti obrancovi Realu Madrid Arbeloovi. Ten za svoj kop do súpera videl prísnu červenú kartu a ešte aj dnes sa k tomuto momentu vedú rozsiahle diskusie, či červená karta pre Naniho bola správnym rozhodnutím rozhodcu Cakira.