Gáborík v predĺžení rozhodol derby, Sekera asistoval a Chára s 3 pluskami

Marián Gáborík svoj gól adekvátne oslávilMarián Gáborík svoj gól adekvátne oslávil Zdroj: SITA

NEW YORK – Slovenský hokejista Marián Gáborík gólom v predĺžení rozhodol o víťazstve New York Rangers nad mestskými rivalmi Islanders 2:1.

Vyrovnaný súboj dospel až do predĺženia a v ňom už v 42 sekunde rozhodol o výhre slovenský hráč. Bol to už jeho ôsmy gól v prebiehajúcej sezóne a so 16 bodmi je druhým najproduktívnejším hráčom tímu, lepšiu štatistiku má už len Nash (8+12). Rangers po výhre nad mestským rivalom zvíťazili už vo štvrtom zápase v rade.

New York Islanders - New York Rangers 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 12. Grabner (C. McDonald, MacDonald) - 55. R. Nash (Stepan, Hagelin), 61. GÁBORÍK (R. Nash, Stepan)

Ďalšiu streleckú prestrelku vo vzájomných zápasoch predviedli Pittsburgh a Philadelphia. V pennsylvánskom derby padlo tentoraz 9 gólov a Penguins sa tešili z výhry 5:4. Pre Pittsburgh to bolo tretie víťazstvo v rade. Flyers pritom viedli po prvej tretine 4:1, ale potom už dávali góly len hráči Penguins. Obrat zavŕšil v 18. sekunde tretej tretiny Chris Kunitz, pre ktorého to bol druhý gól v zápase. Tri asistencie si pripísal líder kanadského bodovania NHL Sidney Crosby a na svojom konte už má 39 bodov (11+28) z 24 stretnutí.

"Bolo to aj o hlave. Musíme hrať naplno za akéhokoľvek stavu. Či už je to 4:1 alebo 1:4. Skóre by nemalo meniť prístup k hre. V druhej tretine akoby sme neboli na ľade," hovoril obranca Philadelphie Kimmo Timonen.

Philadelphia - Pittsburgh 4:5 (4:1, 0:3, 0:1)
Góly: 12. Voráček (C. Giroux, Timonen), 16. Rinaldo (Grossmann, Talbot), 19. Timonen (Rinaldo, Fedotenko), 20. Voráček (Timonen) - 13. Kunitz (Letang, Crosby), 26. Dupuis (Crosby, Kunitz), 29. J. Neal (Bennett), 36. T. Kennedy (Cooke, Sutter), 41. Kunitz (Crosby, Dupuis)

Boston zdolal doma Toronto 4:2 a obranca Bruins Zdeno Chára si pripísal tri plusové body. Kapitán "medveďov" vyslal štyri strely na súperovho a na ľade ako najvyťaženejší hráč domácich strávil 24:02 minúty. Boston potvrdil, že na Toronto vie zahrať, napokon "javorové listy" zdolal od marca 2011 v ôsmom stretnutí v rade. Súčasne to bola pre Bruins tretia výhra v sérii.

Boston - Toronto 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 20. P. Bergeron (Seguin, Marchand), 28. Seguin (Marchand, P. Bergeron), 39. Krejčí (A. Ference, Lucic), 60. Seguin (P. Bergeron) - 23. Kadri (MacArthur, Gunnarsson), 55. McClement (Grabovskij, Gunnarsson)

Columbus - Vancouver 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 12. Umberger (Foligno, Johansen), 65. Calvert (Ťutin, Jack Johnson) - 42. H. Sedin (Hamhuis, D. Sedin)

Obranca Buffala Andrej Sekera v stretnutí s New Jersey zaznamenal jednu asistenciu, jeho tím ale prehral 2:3 po samostatných nájazdoch.

New Jersey - Buffalo 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 54. Henrique (Kovaľčuk), 59. Eliáš (Clarkson, A. Greene), rozhodujúci sam. nájazd Eliáš - 28. Vanek (Ennis, Ott), 50. Flynn (SEKERA, Foligno)

Z dvojice slovenských brankárov sa tentoraz do hry nedostal ani jeden. Peter Budaj už tradične zápas Montrealu v Caroline odsledoval zo striedačky, Canadiens zvíťazili 4:2.

Carolina - Montreal 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Góly: 27. J. Staal (Faulk), 31. D. Bowman (Welsh) - 4. Prust (Jemelin, Eller), 9. Gorges (Prust, P. K. Subban), 47. Eller (Gorges, Prust), 48. P. K. Subban (A. Markov, Eller)

Florida utrpela debakel vo Washingtone 1:7, keď svoj jediný gól dosiahla až za stavu 0:6. Útočník panterov Tomáš Kopecký strávil na ľade 14:07 minúty a zaznamenal až tri mínusové body. Hokejisti z hlavného mesta viedli 4:0 už po ôsmich minútach, pričom už v 4. minúte vyhnali z bránky Jacoba Markströma.

"Chlapci hrajú čoraz lepšie a dobré veci sa občas stanú. Treba však zdôrazniť, že za posledné tri týždne sme odohrali len jeden nevydarený zápas," komentoval tréner Washingtonu Adam Oates.

Washington - Florida 7:1 (4:0, 1:0, 2:1)
Góly: 2. Erskine (Ovečkin, Carlson), 4. Wolski (Oleksy, M. Perreault), 6. Carlson (Nicklas Bäckström, Brouwer), 9. Ribeiro (Ovečkin, Hendricks), 30. Ovečkin (Brouwer, Ribeiro), 45. Fehr (Wolski, Ribeiro), 60. M. Perreault (Wolski, Oleksy) - 51. Skille (Matthias)

Plusový bod počas desiatich minút na ľade si pripísal Tomáš Tatar z Detroitu, ktorý zdolal Edmonton hladko 3:0. Brankár Jimmy Howard potreboval na druhý shutout v ročníku 22 zákrokov. Red Wings z posledných jedenástich stretnutí zdolali Oilers desaťkrát a raz prehrali v nadstavenom čase.

Detroit - Edmonton 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 24. Kindl (Eaves, Lashoff), 33. Emmerton (D. Miller, Daciuk), 59. Abdelkader (Zetterberg, Brunner)

Tampa Bay - Winnipeg 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 47. Stamkos (St. Louis, Malone) - 11. Tangradi, 56. Little (Ladd)

Jaroslav Halák sledoval stretnutie St. Louis vo Phoenixe z lavičky, keď šancu dostal Jake Allen a tím priviedol k výhre 6:3.

Phoenix - St. Louis 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
Góly: 19. D. Moss (B. Gordon), 21. Doan (Hanzal), 60. Yandle (Sullivan, Morris) - 14. Stewart (Pietrangelo, Perron), 26. Berglund (Jackman, Stewart), 28. Berglund (Perron, Stewart), 31. Nichol (Schwartz), 47. Sobotka (Stewart, Perron), 56. Pietrangelo (Oshie, Backes)

Už v treťom stretnutí v sérii sa strelecky presadil Jaromír Jágr. Najproduktívnejší Európan histórie v NHL strelil proti obhajcom Stanleyho pohára z Los Angeles dva góly a pomohol Dallasu ukončiť šesťzápasovú víťaznú sériu Kings. Jágr má momentálne na svojom konte 674 gólov. Čech ťažil zo spolupráce s Jamiem Bennom.

"Ešte sa môžeme spoločne zlepšovať. Hrám trocha iným štýlom ako Jamie, musíme si ešte na seba zvyknúť. Už nie som tak rýchly ako v minulosti. Viem, že sa mi dosť prispôsobuje, zatiaľ to zvláda skvele," pochválil spoluhráča Jágr, ktorého trocha skritizoval kapitán Stars Brenden Morrow: "Pri jeho góloch mi chýba salutovanie. Mal by ho občas použiť."

Los Angeles - Dallas 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Góly: 13. Lewis (King, Martinez), 36. J. Carter (Penner, M. Richards) - 6. Jágr (Benn, Goligoski), 39. Eakin (Goligoski, Lehtonen), 46. Morrow (Eakin, R. Smith), 50. Jágr (Benn, Daley), 59. Roussel (D. Roy)

Viac o téme: Hokej NHL York Gáborík New Sekera Islanders Rangers
  • Zdroj: TASR, SITA, nhl.com