Kaká a Higuaín zariadili obrat Realu, Messi spasil Barcelonu

Karim Benzema a Kaká sa postarali o výhru RealuKarim Benzema a Kaká sa postarali o výhru Realu Zdroj: SITA

MADRID - V zápase 25. kola španielskej ligy prehrala doma Mallorca s Getafe 1:3. Getafe otočilo z 0:1 po prvom polčase a zaknihovalo desiatu výhru v sezóne, má na konte 35 bodov, Mallorca zostala na predposlednej 19. pozícii s 18 bodmi.

V druhom zápase remizovala Zaragoza doma s Valenciou 2:2. Domáci stratili náskok 2:0, aj vylúčeného brankára Francu. Dvoma gólmi sa postaral o zisk bodu pre hostí Jonas.

Real Madrid vydrel výhru 2:1 na ihrisku La Coruni, keď po polčase prehrával, ale v druhom dejstve otočil výsledok po góloch Kaká a Higuaína v 88. minúte

V záverečnom zápase dňa vyhrala Barcelona na Nou Campe nad FC Sevilla 2:1. Hostia vyhrávali po prvom polčase 1:0, ale góly Davida Villu a Lionela Messiho v 52., resp. 60. minúte priniesli víťazný obrat.

Na čele tabuľky majú Katalánci 68 bodov a náskok 15 bodov pred Atléticom Madrid, ktoré hostí Espanyol. Messi strelil v La Lige v tejto sezóne už 38 gólov.

FC Barcelona - FC Sevilla 2:1 (0:1)
Góly: 52. Villa, 60. Messi - 42. Bottia, 77.000 divákov.

Real Mallorca - FC Getafe 1:3 (1:0)
Góly: 24. Dos Santos - 82. a 86. Colunga, 71. Castro (z 11 m)

Real Zaragoza - FC Valencia 2:2 (2:1)
Góly: 5. Apono (z 11 m), 32. Postiga - 36. a 62. Jonas, ČK: 78. Franco (Zaragoza)

Deportivo La Coruňa - Real Madrid 1:2 (1:0)
Góly: 35. Riki - 73. Kaká, 88. Higuaín, ČK: 90. Di Maria (Real)

Viac o téme: Real Madrid
  • Zdroj: TASR, dailymotion.com