Slovan prehráva v sérii už 0:2, Dinamo rozhodlo drámu v predĺžení

Momentka zo zápasu Dinamo Moskva - Slovan BratislavaMomentka zo zápasu Dinamo Moskva - Slovan Bratislava Zdroj: dynamor.ru

MOSKVA - Play off Kontinentálnej hokejovej ligy pokračuje v rýchlom slede a na hokejistov Slovana Bratislava čakal v priebehu dvoch dní druhý zápas v sérii 1. kola Západnej konferencie proti Dinamu Moskva. Po "facke" v podobe prehry 1:5 sa zverenci trénera Rostislava Čadu vzchopili a obhajcovi trofeje boli oveľa vyrovnanejším súperom. Napokon im však ani vedenie 2:1 nestačilo a súboj vyvrcholil v predĺžení, keď o druhom triumfe moskovského tímu rozhodol Sopin.

Nováčik KHL inkasoval prvýkrát už v 74. sekunde, keď sa strelecky presadil český útočník Petružálek. V druhej tretine sa "belasým" podarilo v priebehu piatich minút otočiť skóre, na 1:1 vyrovnal v oslabení Bližňák a v presilovke poslal hostí do vedenia nekompromisnou strelou Kukumberg. Domáci odpovedali v 33. minúte gólom Sopina, ktorý v predĺžení napokon rozhodol o víťazstve favorita.

Tretí súboj je na programe v nedeľu 24. februára o 17:00 v Bratislave, štvrtý sa odohrá na rovnakom mieste o deň neskôr od 19:00.

Dinamo Moskva - Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Góly: 2. Petružálek, 33. Sopin (Kasjančuk, Gorovikov), 72. Sopin - 26. Bližňák (Vondrka), 31. Kukumberg (Štajnoch). Strely 35:24. Rozhodcovia: Kulakov, Romasko - Aľošin, Ivanov (všetci Rus.), vylúčení: 2:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 5252 divákov. Stav série: 2:0.

Dinamo: Jeriomenko - Graňák, Novák, Gorochov, Mironov, Solovjov, Derľuk, Lukin, Barancev - Babenko, Soin, Koňkov - Sopin, Gorovikov, Kasjančuk - Petružálek, Cvetkov, Kokarev - Kvapil, Pestunov, Mosaľov

Slovan: Konrád - Sersen, Sigalet, Mojžíš, Švarný, Štajnoch, Mihálik - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, J. Mikúš, Bartovič - Svatoš, Lipiansky, Hudáček - Daňo, Ölvecký, T. Mikúš

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Táto prehra nás bolí ešte viac ako tá prvá. Hrali sme veľmi dobre, najmä v druhej tretine. Úvodný rýchly inkasovaný gól zvykne väčšinou tímy zlomiť, nás však nabudil k lepšiemu výkonu. Škoda, že v predĺžení sme urobili zbytočnú chybu, z toho sa musíme poučiť. V domácich zápasoch to bude boj o každý gól."

Milan Bartovič: "Prehra o gól veľmi mrzí. Myslím si, že v predĺžení sme na tom boli kondične lepšie ako súper, škoda tej mojej nevyužitej šance. Pri rozhodujúcom góle sa spoluhráčovi zlomila hokejka a potom nám tam chýbal. Pri takej situácii musíme zahrať puk na zakázené uvoľnenie alebo prerešiť hru. Každopádne, za predvedený výkon sa nemusíme hanbiť, pred duelmi v Bratislave je na čom stavať."

Dominik Graňák: "Bol to náročný zápas. Slovan ukázal svoju silu, keď nám párkrát unikol a z takejto situácie dal aj gól pri našej presilovke. Vedeli sme, že Slovan takto hrá, že je to brejkové mužstvo, ktoré dokáže skórovať aj v oslabení. Hralo sa proti nim ťažko, chalani výborne korčuľujú, stratíte puku na strednej čiare a už vám uniknú. Konrád potvrdil, že je kvalitný brankár, chytal vynikajúco. Som rád, že sme tento ťažký duel zvládli."

ONLINE KOMENTÁR:

72. min: A je rozhodnuté, Dinamo vyvinulo veľký tlak a Sopin so šťastím prestrelil obrannú hradbu aj Konráda - 3:2!

71. min: Hudáček sa snažil presadiť proti trojici brániacich hráčov, následne strela Sersena konči vo výstroji Jeriomenka.

69. min: Cvetkov preveril na druhej strane pozornosť Konráda, ten sa za pukom iba obzrel, ale mieril tesne vedľa bránky.

68. min: Mihálik predviedol bombu od modrej čiary, k dorážke sa dostal Bartovič a Jeriomenko predviedol fantastický zákrok lapačkou.

67. min: Rýchlu akciu sa pokúsila predviesť aj prvá formácia Slovana, zakončoval Bližňák po Miklíkovej prihrávke. Lipiansky je späť na ľade.

66. min: Útok mladíkov je veľmi nebezpečný, Daňo potvrdil šikovné ruky a obrana s ním má čo robiť.

65. min: Lipiansky hľadal niektorého zo spoluhráčov spätnou prihrávkou pred bránkou, ale kolegovia z útoku ho nepochopili. Vzápätí inkasoval kapitán nepríjemný hit a narazil na mantinel. Za pomoci spoluhráčov s bolestivou grimasou odchádza na striedačku.

64. min: Útočníci dostávajú na prekvapenie až príliš veľa priestoru. Väčšia aktivita zatiaľ na strane Dinama.

63. min: Prvé minúty nadstaveného času priniesli hokej vo svižnom tempe, bude zaujímavé sledovať, kto vydrží dlhšie so silami alebo spraví osudnú chybu.

- Riadny hrací čas skončil, po prestávke sa bude pokračovať v predĺžení. Na rozdiel od základnej časti sa bude hrať až do rozhodnutia.

60. min: Jeden z posledných útokov Dinama, ale Mihálik so Štajnochom nepustili súpera na dostrel.

59. min: Zápas pomaly, ale isto smeruje do predĺženia.

58. min: Kasjančuk si robil priestor za bránkou Konráda, ale zrazil sa so spoluhráčom.

56. min: Boj o každý puk, ale zároveň aj veľká opatrnosť. Asi tak sa dá zhrnúť aktuálne dianie na ľade.

55. min: Z ničoho nič sa v šanci ocitol Daňo, efektným pokusom takmer prekvapil Jeriomenka.

53. min: Slovan sa ubránil bez väčších problémov.

52. min: Na ľade sa stupňuje nervozita, obecenstvo si pýtalo ďalšieho vylúčeného hráča "belasých", ale rozhodcovia zostávajú pokojní.

51. min: Krušné okamihy čakajú Slovanistov, Štajnoch si odsedí 2 minúty za podrazenie.

49. min: Hra sa opäť upokojila, už môže rozhodnúť aj najmenšia chyba a nie je vylúčené, že zápas dnes neskončí po 60 minútach.

48. min: Kvapil sa pri návrate z trestnej lavice vyrútil do nájazdu, ale našťastie pre Slovan mu utiekol puk, keď si ideálne nespracoval prihrávku.

47. min: V obrovskej šanci ocitol Sersen, ktorý sa dostal až pred Jeriomenka, ale puk sa mu zamotal medzi nohy.

46. min: Teraz si zahrajú presilovku, keď sa previnil Kvapil.

45. min: Slovanisti veľmi dobre napádajú, ale potom im chýbajú sily pri založení útoku.

44. min: Kvapil si pýtal faul, ale rozhodcovia mu jeho pád nezhltli.

43. min: Oba tímy vyčkávajú na to, čo predvedie súper a len ťažko sa dostávajú pred bránku.

41. min: Zdĺhavá rozohrávka domácich, ktorí sa nevedia dostať cez pozornú obrannú "sieť" hostí.

- Skončilo sa zaujímavé druhé dejstvo, v ktorom padli tri góly a tímy idú do kabín za stavu 2:2. Strely: 20:12.

40. min: Cvetkov sa vyrútil na Konráda, slovenský gólman veľmi pozorný pri jeho zakončení. Gorovikov z podobnej pozície takisto neuspel, úraduje lapačka Konráda.

39. min: Obrovská šanca aj na opačnej strane, tentokrát si už Konrád postrážil svoju bránku a Koňkovovi prekazil radosť.

38. min: Vyrovnanie mal na hokejke Svatoš, ktorý sa dostal do samostatného nájazdu, ale netrafil bránku.

37. min: Vondrka sa snažil "preštrikovať" až do bránky, proti presile ale nemal nárok.

35. min: Začína sa v podstate odznova, v tejto fáze sa hrá zaujímavý hokej. Hráči lietajú hore-dole a snažia sa čosi vymyslieť.

33. min: Obrovská chyba v obrane Slovana, najprv zaváhanie obrancov a zrazenie Konráda za bránku, Sopin sa dostal k puku a nemal problém ho zasunúť do opustenej bránky - 2:2!

33. min: Sledujeme úplne iný hokej ako v prvej tretine, Slovanisti mali v kabíne zrejme poriadne hlučno a pokyny trénera zabrali.

31. min: "Belasí" výborne kombinovali v pásme, Kukumberg miešal s pukom, nemal komu prihrať, tak sa rozhodol vystreliť a prestrelil úplne všetko pred sebou - 2:1!

30. min: Prvá presilovka pre Slovan, Gorovikov hákoval Bližňáka.

29. min: Petružálek si opäť našiel priestor na strelu, Konrád ani nevedel ako, ale vyrazil do bezpečia.

27. min: Domáci hokejisti sú trochu zaskočení, puk v týchto okamihoch prevažne na hokejkách "belasých".

26. min: Slovan nečakane udrel. Vondrka v oslabení unikol, ponúkol ideálnu prihrávku Bližňákovi a tomu už stačilo iba nastaviť hokejku - 1:1!

26. min: Lapačka Konráda v neustálej permanencii, zatiaľ si predvádza perfektné zákroky.

26. min: Obliehanie Konráda pokračuje, domáci hrajú presilovku výborne, aj keď zatiaľ bez efektu.

25. min: Aktivita Dinama prináša ďalšie vylúčenie, za hákovanie si odsedí trest Svatoš.

24. min: Krušné momenty pred Konrádom, ale Mikúš už je späť na ľade a okamžite si pýtal puk a zaútočil.

23. min: Výborná početná výhoda, Slovanisti sa nevedia vymaniť z pásma.

23. min: Kokarev čakal osamotený pred bránkou, jeho teč s námahou vyrazil Konrád.

22. min: Vylúčenie na strane hostí, Juraj Mikúš dostal dve minúty za podrazenie.

21. min: Prvá akcia v tomto dejstve patrila Slovanu, Jeriomenko však nemusel zasahovať.

- V I. tretine sme videli priemerný hokej s minimom šancí, ale spokojnejší sú domáci. Strely 5:2.

20. min: Snaha Dinama o navýšenie náskoku v posledných sekundách, formácia okolo Petružáleka poriadne hrozila, ale gól už nepadol.

19. min: Koňkov sa presadil po pravej strane, jeho strela skončila na betónoch Konráda a dorážka mierila mimo.

18. min: Nevydarená početná výhoda v podaní domácich, v podstate bez jedinej strely.

17. min: Polovica oslabenia za nami, zatiaľ sa Dinamo k ničomu nedostalo.

16. min: Prvé vylúčenie stretnutia, práve kapitán hostí fauloval za vlastnou bránkou Mironova.

15. min: Lipiansky sa hnevá na čiarového rozhodcu, ktorý podľa neho nesprávne odpískal ofsajd.

15. min: Daňo vybojoval dravosťou takmer stratený puk, ponúkol ho Tomášovi Mikúšovi pred bránku a jeho strelu vyrazil betónom ruský gólman.

14. min: Dôrazný Sopin si spravil priestor cez Mojžíša, ale strelu už nedokázal presne namieriť a triafa ochrannú sieť.

13. min: Nahodený puk pred Jeriomenka od Sigaleta, Svatoš číhal na prípadnú dorážku, ale nedostal sa k nej.

11. min: Navyše domáci pridávajú aj mimoriadne poctivú defenzívu, výborne bránia priestor na svojej polovici.

10. min: Hráči Dinama sú rýchlejší, dôraznejší a pri každom puku sú skôr ako súper.

9. min: Bartovič sa dostal do dobrej pozície, jeho prudká strela netrafila bránku.

7. min: Kokarev sa vzápätí natlačil až pred Konráda a triafa pravú žrď.

6. min: Hudáček zakombinoval so Svatošom, v poslednom momente ich zastavili obrancovia.

5. min: "Belasí" sa vôbec nevedia dostať do útočného pásma, hra má podobný obraz ako v prvom zápase.

3. min: Domáci priaznivci si užívajú rýchle vedenie, Slovanisti zjavne zaskočení a pokračuje nápor hráčov Dinama.

2. min: Skvelý úvod moskovského tímu, Petružálek dostal veľmi veľa priestoru a z pravého kruhu nedal presnou strelou Konrádovi šancu - 1:0!

2. min: Úvod pomerne rozkúskovaný, najprv ofsajd a potom aj zakázané uvoľnenie Slovana.

1. min: Bližňák vyhral úvodné buly a hneď v prvých sekundách aj aktivita Slovana, prvú strelu si pripísal Miklík.

- Nasledujú štátne hymny a pozdravy kapitánov. V hľadisku malé skupinky slovenských fanúšikov s dresmi a vlajkami. Štadión ani zďaleka nie je zaplnený do posledného miesta. Vstupenku by ste pokojne zohnali.

- Ako prví prichádzajú na plochu Slovanisti, najprv elitná formácia a následne aj ďalší hráči. Vzápätí za aplauzu fanúšikov nastupuje domáce mužstvo, ktoré priviedol na ľad brankár Jeriomenko.

- Aréna je zahalená v tme, čaká sa na príchod hlavných aktérov.

- Tímy majú za sebou rozkorčuľovanie, odišli do kabín na poslednú prípravu pred úvodným vhadzovaním.

- Nepríjemná prehra v prvom súboji pozmenila aj zostavu "belasých". V bránke sa namiesto Janusa predstaví Konrád, Tabačeka vymenil v obrane Švarný a Svatoš prepustil miesto na tribúne Kytnárovi. Tréner Čada urobil drobné korektúry aj v zložení formácií, najvýraznejšou je návrat Bližňáka do prvého útoku a presun Juraja Mikúša do druhého.

- Kanadské bodovanie v tíme "belasých" vyhral v základnej časti Michel Miklík, ktorý si 52 súbojoch pripísal 24 bodov za 9 gólov a 15 prihrávok. S trojbodovým odstupom skončil za ním Roman Kukumberg, najlepším strelcom mužstva je Libor Hudáček s 11 presnými zásahmi.

- Najproduktívnejším hráčom moskovského tímu sa stal Alexander Ovečkin, aj napriek tomu, že odohral iba 31 stretnutí, kým odišiel opäť do NHL. V nich strelil 19 gólov a pridal 21 asistencií. Za ním skončil ďalší hráč Washingtonu Capitals, Švéd Nicklas Bäckström si pripísal 25 bodov (10+15) v 19 dueloch. Z aktuálneho kádra skončil najlepšie Denis Kokarev, v 44 zápasoch získal 22 bodov (13+9).

- Dinamo je obhajcov Gagarinovho pohára pre víťaza súťaže, v základnej časti sa umiestnilo na treťom mieste so 101 bodmi (150:115). Slovan nazbieral 78 bodov so skóre 124:127.

- Vitajte pri online komentári zo zápasu KHL medzi Dinamom Moskva a Slovanom Bratislava.

• Zdroj: športky, ts, TASR