Miami uspelo v šlágri proti Lakers, LeBronov ďalší krok medzi legendy

LeBron James a Kobe BryantLeBron James a Kobe Bryant Zdroj: SITA

MIAMI - Basketbalisti Miami zdolali na vlastnej palubovke Los Angeles Lakers 107:97. O výsledku sa rozhodlo v záverečnej štvrtine, v ktorej hostia stratili množstvo lôpt, čo domáci trestali. LeBron James dosiahol 32 bodov, Dwyane Wade pridal 30 a Heat dosiahli piate víťazstvo v rade.

James počas tejto série vždy dosiahol minimálne 30 bodov, čím vytvoril klubový rekord. Zároveň sa pridal k Adrianovi Dantleymu (1979) a Mosesovi Malonemu (1982) ako doteraz jediným hráčom histórie NBA, ktorí mali v piatich po sebe idúcich zápasoch úspešnosť streľby viac ako 60 % a zároveň dosiahli v nich viac ako 30 bodov. Lakers nepomohlo ani 28 bodov a 9 asistencií Kobeho Bryanta.

"Veľkolepé veci vyzerajú v jeho prevedení tak jednoducho," nadchol trénera Miami Erika Spoelstru výkon Jamesa.

Miami sa vďaka víťazstvu vzdialilo na čele tabuľky Východnej konferencie New Yorku, Knicks prehrali s Los Angeles Clippers 88:102. Piaty vyše 40-bodový zápas sezóny zaznamenal líder Knicks Carmelo Anthony (42 bodov), v záverečnej štvrtine ho skvele bránil Grant Hill. Hosťom znova zabrala lavička, ich najlepším strelcom bol Jamal Crawford (27 bodov), ku ktorému sa pridal neomylný Eric Bledsoe (streľba 6/6).

"Na striedajúcich hráčov sa môžu spoľahnúť počas celej sezóny. Naša lavička je 'len' celkom dobrá, a to bol hlavný rozdiel," komentoval tréner Newyorčanov Mike Woodson.

Zo súboja dvoch tímov, ktorým sa v poslednom období darí, vyšiel víťazne domáci Boston, ktorý zdolal Denver 118:114 po predĺžení. Celtics natiahli svoju víťaznú šnúru na 7 stretnutí a ukončili deväťzápasovú sériu bez prehry Nuggets.

Najdramatickejší zápas videli diváci v Bostone. O výhre Celticsu nad Denverom 118:114 rozhodlo až tretie predĺženie.

New York - Los Angeles Clippers 88:102 (17:22, 27:30, 26:19, 18:31)
Najviac bodov: C. Anthony 42 (5 trojok), Felton 20, Stoudemire 9 - Jamal Crawford 27 (3 trojky), Paul 25 (3 trojky), Griffin 17 (12 doskokov)

Miami - Los Angeles Lakers 107:97 (25:26, 28:27, 25:20, 29:24)
Najviac bodov: L. James 32, Wade 30, Chalmers 13 - Bryant 28, Clark 18, D. Howard a Nash po 15

Toronto - New Orleans 102:89 (32:21, 18:26, 19:19, 33:23)
Najviac bodov: Gay 20, Lucas (5 trojok), Amir Johnson a Lowry (10 asistencií) po 14 - R. Lopez 19, Vásquez 17, R. Anderson 15

Boston - Denver 118:114 po trojnásobnom predĺžení (29:19, 21:27, 28:24, 14:22 - 7:7, 8:8, 11:7)
Najviac bodov: Pierce 27 (5 trojok, 14 doskokov, 14 asistencií), Terry 26 (5 trojok), Garnett 20 (18 doskokov) - Lawson 29 (3 trojky), Gallinari 18 (10 doskokov), A. Miller 15

Brooklyn - San Antonio 86:111 (35:25, 22:26, 14:30, 15:30)
Najviac bodov: Joe Johnson 19, B. Lopez 18, Deron Williams 15 - Parker 29 (11 asistencií), Danny Green 14 (4 trojky), Splitter 13

Orlando - Portland 110:104 (22:26, 33:23, 24:23, 31:32)
Najviac bodov: Redick 22, Vučevič 17 (19 doskokov), Ayón 16 (11 doskokov) - Aldridge 25, Batum 19 (3 trojky), Matthews 17 (4 trojky)

Sacramento - Houston 117:111 (28:25, 29:28, 27:33, 33:25)
Najviac bodov: Salmons (4 trojky) a I. Thomas po 23, Cousins 20 - Harden 30, Patterson 18, Asik 17 (12 doskokov)

Memphis - Minnesota 105:88 (21:20, 26:17, 29:19, 29:32)
Najviac bodov: Prince 18, Z. Randolph, Conley a Daye po 16 - Ridnour a Rubio po 17, Gelabale 14

Phoenix - Oklahoma City 69:97 (16:27, 18:24, 14:23, 21:23)
Najviac bodov: Markieff Morris 12, P. Tucker 8 - Westbrook 24, Sefolosha 20 (5 trojok), Durant 18