Rooneyho nepremenená penalta rozhnevala Fergusona: Už to nie je zábava

Wayne RooneyWayne Rooney Zdroj: SITA

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United postúpili do šestnásťfinálového 4. kola Anglického pohára (FA Cup), keď v stredajšom opakovanom stretnutí s West Hamom United vyhrali najtesnejším rozdielom 1:0, ale tréner Alex Ferguson varovne zdvihol prst. Jeho zverenci nepremenili v stretnutí už piaty pokutový kop v tejto sezóne.

Tentoraz zlyhal Wayne Rooney, ktorý v druhom polčase pohrdol šancou pripísať si druhý presný zásah po góle z 9. minúty. Anglický reprezentačný útočník sa z bieleho bodu pomýlil už druhý raz v ročníku, to isté sa stalo pred ním ďalším "červeným diablom" Robinovi van Persiemu, Javierovi Hernándezovi a Nanimu.

"Tu už prestáva všetka zábava. Musíme sa zlepšiť. Pozrite sa na toho chlapca Rickieho Lamberta zo Southamptonu. Z 33 pokutových kopov premenil všetky. O tom sú penalty. Ponúkajú tímu obrovskú príležitosť dosiahnuť gól," pripomenul jednu z prvých lekcií futbalového šlabikára Ferguson.

Rooney dostal šancu po ruke Jordana Spencea v šestnástke, ale poslal loptu nad hornú žrď bránky Jussiho Jääskeläinena.

• Zdroj: SITA, youtube