Mourinho vypenil, Ronaldovi želali fanúšikovia spevom Zlatú loptu

José MourinhoJosé Mourinho Zdroj: SITA

MADRID - Portugalský tréner José Mourinho nie je zrejme nikdy spokojný. Hladká výhra 4:0 v odvete Španielskeho pohára nad Celtou Vigo a postup do štvrťfinále je pre Real Madrid v podstate splnená povinnosť, ale našli sa aj momenty, ktoré kouča rozladili.

Jeden z nich prišiel v 39. minúte zápasu, kedy sa Cristiano Ronaldo dostával do ďalšej šance a možno už do prestávky mohol skompletizovať hetrik. Lenže prišiel na prvý pohľad takmer neviditeľný faul obrancu Túňeza, ktorý odhalili až spomalené zábery a portugalský kanonier skončil na trávniku v pokutovom území.

Ťažko povedať, či trénera Mourinha v tom momente nahneval neodpískaný faul alebo si myslel, že jeho krajan možno pád prifilmoval a zbytočne prišiel o dobrú šancu zakončiť. Ale jedna z kamier ho zachytila, ako nahnevaný vstal z lavičky, chytil náhradnú loptu a naznačil, že ju od zlosti vykopne na tribúnu. V poslednom momente si to rozmyslel, hodil ju na zem a opäť zaujal svoje miesto medzi asistentmi.

Cristiano Ronaldo sa napokon hetriku aj tak dočkal, tretí gól pridal v 87. minúte a fanúšikovia na Santiago Bernabéu ho začali oslavovať. Skandovanie "Cristiano Balón de oro (Cristiano Zlatá lopta)" sa postupne rozšírilo po takmer celom štadióne.

Aj týmto spôsobom chceli zrejme priaznivci "bieleho baletu" vyjadriť svoj postoj k tomu, že Zlatú loptu opäť nezískal ich miláčik, ale hlavný konkurent z Barcelony Lionel Messi. Ronaldo zaznamenal v 173 zápasoch za Real už 175 gólov.