Penalta Candrevu rozhodla o výhre Lazia nad oslabeným Cagliari

Abdoulay Konko oslavuje vyrovnávajúci gól do sietie CagliariAbdoulay Konko oslavuje vyrovnávajúci gól do sietie Cagliari Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti rímskeho Lazia porazili v talianskej lige Cagliari 2:1, upevnili si druhé miesto v tabuľke a stiahli náskok vedúceho Juventusu na päť bodov. Turínsky líder má však k dobru zápas 19. kola so Sampdoriou Janov.

Rímsky celok otočil zápas až dvoma gólmi v posledných jedenástich minútach. Porazený tím dohrával stretnutie s deviatimi hráčmi.

Lazio na Olympijskom štadióne dlho nedokázalo sedemnáste Cagliari prekonať. Po bezgólovom prvom polčase sa dokonca presadili ako prví hostia, ktorých poslal po hodine hry do vedenia útočník Marco Sau.

Záver však patril rímskemu mužstvu. V 79. minúte najprv vyrovnal francúzsky obranca Abdoulay Konka. Štyri minúty pred koncom dokonal obrat premenenou penaltou stredopoliar Antonio Candreva a zariadil domácim piatu ligovú výhru z posledných šiestich zápasov.

Pokutovému kopu predchádzal sporný kontakt útočníka Lazia Miroslava Kloseho s brankárom Michaelom Agazzim, ktorý zaň bol po druhej žltej karte vylúčený. Za protesty potom dostal červenú kartu aj jeho spoluhráč Andrea Cossu. Na tribúnu bol vykázaný aj sťažujúci sa tréner Cagliari Ivo Pulga, ktorého tím utrpel šiestu prehru za sebou.

V úvodnom sobotňajšom zápase talianskej futbalovej Serie A medzi Cataniou Calcio a FC Turín sa zrodila iba bezgólová remíza.

Catania Calcio - FC Turín 0:0
ČK: 13. Lodi (Catania)

Lazio Rím - Cagliari 2:1 (0:0)
Góly: 79. Konko, 86. Candreva (z pok. kopu) - 62. Sau, ČK: 85. Cossu, 86. Agazzi (obaja Cagliari)

• Zdroj: SITA, TASR, ČTK, youtube, footyroom