Adepti na babrákov roka: Taký roh ani vlastný gól ste ešte nevideli

Giorgios SeitaridisGiorgios Seitaridis Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbal prináša okrem ukážkových akcií, individuálnej techniky a nádherných gólov aj mnohé ďalšie momenty, pre ktoré fanúšikovia zapĺňajú tribúny a tešia sa na zápasy. V súčasnosti stačí aj málo a hráč sa vďaka médiám, moderným technológiám či sociálnym sieťam môže stať známy na celom svete.

Niekedy je to plus, ale môže to byť aj na príťaž. Druhá možnosť platí hlavne vtedy, keď sa niečo nevydarí a vtipné video obletí svet. Vtedy sa aj z pomerne neznámeho hráča môže stať aspoň na niekoľko hodín či dní "hviezda".

Talian Alessandro Diamanti (29) rozhodne k neznámym hráčom nepatrí, veď doteraz nazbieral aj sedem reprezentačných štartov. Aktuálne pôsobí v Serie A, kde oblieka dres Bologne a práve v poslednom ligovom vystúpení na pôde Cagliari zaznamenal zrejme jeden z najkurióznejších momentov svojej kariéry. V 54. minúte išiel zahrávať rohový kop, ale kopol ho tak mizerne, až lopta skončila niekde na tribúne. Nepochybne sa zaradil k najväčším babrákom sezóny.

Videli ste už niekedy horšiu realizáciu rohu?

Podobným babráckym kúskom sa "predviedol" aj Grék Giorgios Seitaridis (32) z Panathinaikosu Atény. Jeho zlyhanie je síce trochu z iného súdka, ale tím ho pocítil oveľa viac. Mimoriadne skúsený reprezentant (na konte má 72 štartov za A-tím) a hráč zo skúsenosťami z portugalskej či španielskej ligy bude chcieť čo najskôr zabudnúť na zápas Európskej ligy proti Laziu Rím. Dlhý nákop hostí musel riešiť až brankár Karnezis, ale keďže už bol mimo pokutového územia, tak musel hrať nohou. Prihrávkou našiel stopéra Seitaridisa, ktorý mal viacero alternatív na ďalšiu rozohrávku, ale paradoxne zvolil tú najhoršiu a len ťažko pochopiteľnú. Loptu poslal priamo smerom na vlastnú bránu a keďže gólman sa ešte nestihol vrátiť medzi žrde, Lazio zaznamenalo jeden z najjednoduchších gólov klubovej histórie. Dlho to vyzeralo, že to bol aj víťazný presný zásah, ale v poslednej minúte vyrovnal striedajúci Toché na konečných 1:1.