VIDEO Deľba bodov v Trnave, domáci nevyužili presilovku

Marcel Ondráš a Roman Procházka Marcel Ondráš a Roman Procházka Zdroj: SITA

TRNAVA - V obojstranne útočnom stretnutí mali v prvej dvadsaťminútovke tri príležitosti na skórovanie hostia. V 9. min po nedorozumení Rašku s Koubským Angelovič prestrelil trnavskú bránu. O štyri minúty neskôr po Barčíkovom rohu hlavičkoval Piaček rovnako nad Raškovu bránu.

V 20. min po prieniku Ceesaya zakončoval opäť Angelovič, ale jeho strelu trnavský brankár vyrazil. Z protiútoku po prihrávke Procházku vystrelil vedľa žilinskej brány Oravec. Najväčšiu príležitosť na strelenie gólu mali hostia v 23. min, keď po závare v trnavskej šestnástke loptu z kopačky Střihavku odvrátil z bránkovej čiary Habánek a Piaček zakončujúci v päťke prestrelil. Až potom prišli šance domácich, ale hlavičky Koubského po priamom kope Karhana a Vyskočila po centri Habánka išli vedľa brány. Rovnako pochodil aj v 33. min Čvirik po rohovom kope Hanzela. Prvá strela Trnavčanov na bránu Krnáča smerovala až z kopačky Vyskočila v 41. min. V závere polčasu sa o rozruch postarali žilinskí priaznivci a zasahovať museli kukláči.

Do druhého polčasu nastúpili Trnavčania ako vymenení, zvýšili aktivitu a zatlačili Žilinčanov na ich polovicu. Už v 50. min hlavičku Oravca vyškriabal Krnáč s námahou nad brvno. O tri minúty neskôr mal šancu na skórovanie Střihavka, ale Raška bol zoči-voči žilinskému útočníkovi úspešnejší. V 56. min Karhan strelou spoza šestnástky k pravej žrdi rozjasal skrehnutých trnavských divákov. V 65. min hlavičkoval Piaček vedľa trnavskej brány a o minútu Ciprysovu strelu pod brvno vytlačil na roh žilinský gólman. Ten efektne zasiahol aj po hlavičke Oravca o tri minúty neskôr. V 77. min po faule Rašku v pokutovom území na prenikajúceho Ceesaya kopali hostia pokutový kop, ktorý Mráz s prehľadom premenil. Domáci sa v závere snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale keď si žilinský brankár poradil so strelou Tomačeka z priameho kopu a Koubský prehlavičkoval centrovanú loptu Oravca zostalo pri nerozhodnom výsledku 1:1.

Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:1 (0:0)
Góly: 56. Karhan - 78. Mráz. Rozhodca: Sedlák, ŽK: Raška, Hanzel - Mráz, Piaček, Štrba, ČK: 60. Mabouka (Žilina) za udretie protihráča. 7642 divákov.

Spartak Trnava: Raška - Habánek, Koubský, Čvirik, Hanzel - Procházka, Kaščák (47. Ciprys), Karhan, Bicák (74. Tomaček) - Oravec, Vyskočil (81. Petráš)

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Ondráš, Patrik Mráz - S. Angelovič, Barčík (85. Pich), Pečovský, Gergel - M. Ceesay (90. Kerla), Střihavka (74. Zd. Štrba)

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Bolo to zaujímavé, bojovné stretnutie v búrlivej atmosféere. Žilina bola proti nám nachystaná lepšie ako Slovan. Hostia mali viac tutoviek, ktoré nepremenili. Škoda, že sme nevyužili vlastné šance a taktiež škoda Koubského hlavičky v poslednej minúte. Napriek tomu, že sa mi to hovorí ťažko, musím priznať, že výsledok je zaslúžený."

Ľubomír Nosický (tréner Žiliny): "Videli sme zaujímavý zápas vo futbalovej atmosfére. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú, v prvom polčase sme mali vyloženejšie šance. Som rád, že sa nám aj po vylúčení nášho hráča podarilo streliť vyrovnávajúci gól. Myslím si, že výsledok tohoto zápasu je spravodlivý."

<center><object width='480' height='270'>
    <param name='allowFullScreen' value='true' />
    <param name='allowScriptAccess' value='always' />
    <embed src='https://c.static.huste.tv/fileadmin/templates/swf/HusteMainPlayer.swf' type='application/x-shockwave-flash' allowscriptaccess='always' allowfullscreen='true' flashVars='autoPlay=false&amp;videoId=11381&amp;basePath=https://sport.huste.tv/&amp;ui=uiPlay|uiVolume|uiFullScreen|uiLargePlay|uiHD|uiSeek|uiSeekFullScreen|uiLogo&amp;themeColor=0x61B257&amp;i=https://b.static.huste.tv/img/2011/11/19/610xo/19-11-11-h-trnava-zilina.jpg&amp;em=1' width='480' height='270' />