VIDEO Drsný futbal v Rusku: Hromadná bitka 15-ročných

Bitka 15-ročných futbalistovBitka 15-ročných futbalistov

VLADIKAVKAZ - Podobné zábery prichádzajú najčastejšie z Južnej Ameriky alebo Ázie, kde to na trávniku či tribúnach "vrie" pri každom zápase od prvej po najnižšiu súťaž. Hromadná bitka na futbalovom súboji 15-ročných futbalistov sa však zrejme môže udiať iba v Rusku.

V odvetnom ligovom stretnutí o tretie miesto, hráčov narodených po roku 1996, medzi Vladikavkazom a Rostovom chýbala do konca už iba jediná minúta. Hostia viedli 1:0 a snažili sa odolať záverečnej akcii domáceho tímu. Brankár Rostova chytil nepresnú strelu do rúk, ako "skúsený profesionál" si počkal na okoloidúceho súpera a zvalil sa na zem. Možno prišlo aj ku menšiemu kontaktu, avšak nestalo sa nič hrozné.

Lenže dvaja mladí "kohúti" si celú situáciu potrebovali najprv ústne a potom aj ručne vyjasniť. Následne sa do šarvátky zapojili všetci hráči z oboch tímov a šancu udrieť si vzápätí využilo aj množstvo (hlavne mladých) divákov, ktorí okamžite vbehli na hraciu plochu. Padlo viacero úderov a kopancov, pričom celú situáciu sa podarilo upokojiť až pár rodičom a trénerom, sledujúcich svoje ratolesti. Aktéri sa v priebehu pár minút upokojili, diváci sa vrátili do hľadiska a rozhodca po debate s trénermi rozhodli, že v zápase sa už pokračovať nebude a ukončili ho.

• Zdroj: športky, ts, youtube