VIDEO Zranil sa, odišiel, vrátil sa a kraľoval: Úloha vybavená, New York zvládol aj druhý zápas

Isaiah Hartenstein smečuje do košaIsaiah Hartenstein smečuje do koša Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

NEW YORK - Basketbalisti New Yorku Knicks vedú v druhom kole play-off NBA nad Indianou už 2:0 na zápasy.

V druhom stretnutí semifinále Východnej konferencie vyhrali doma 130:121 aj vďaka 29 bodom Jalena Brunsona. Ten si v prvej štvrtine zranil nohu a na palubovke až do polčasovej prestávky chýbal, potom sa však vrátil do hry a po zmene strán potiahol svoj tím k víťazstvu.

"Bolo skvelé počuť podporu fanúšikov, ale vedel som, že musím hlavne prepnúť v hlave, aby som mohol v druhej polovici hrať správne v útoku," povedal Brunson, ktorého dav v hale Madison Square Garden prevolával s dodatkom "MVP".

"Je to bojovník, to je všetko, čo k tomu môžem povedať. Vôbec som nepochyboval o tom, že sa vráti. Vždy sa vráti. Robí to tak celú sezónu a nezáleží na tom, čo mu osud postaví do cesty," povedal krídelník Donte DiVincenzo. Knicks sa priblížili prvej účasti vo finále Východnej konferencie od roku 2000.

VIDEO Ťahúni Knicks naozaj potiahli za víťazstvom

Brunson mal šancu stať sa druhým basketbalistom v histórii profiligy, ktorý by v piatich zápasoch play-off za sebou prekonal 40-bodovú hranicu, no v tejto snahe ho limitovalo zranenie z prvého polčasu. Indiana viedla v prestávke o desať bodov, no domáci potom dokázali zmazať manko a získať vedenie na svoju stranu - tretiu štvrtinu vyhrali 36:18 a urobili rozhodujúci krok k svojmu druhému triumfu v sérii.

Po 28 bodoch v ich drese si pripísali Donte DiVincenzo i OG Anunoby, pre ktorého to bolo kariérové maximum v play off. V tretej štvrtine si však poranil zadný stehenný sval a odišiel  predčasne do kabíny.

Lídrom Indiany bol Tyrese Haliburton s 34 bodmi, deviatimi asistenciami a šiestimi doskokmi. Zápas nedokoučoval z lavičky hostí tréner Rick Carlisle, ktorého vylúčili po dvoch inkasovaných technických chybách.

"Aj menšie tímy si zaslúžia rovnakú šancu a spravodlivé verdikty bez ohľadu na to, kde sa hrá," sťažoval sa Carlisle po zápase na rozhodcov. Séria sa teraz sťahuje na dva zápasy do Indianapolisu.