VIDEO Neuveriteľný Messi valcuje rekordy! Proti New Yorku zbúral všetky štatistiky

Lionel MessiLionel Messi Zdroj: SITA/AP/Michael Laughlin

MIAMI - Argentínsky futbalisti Lionel Messi zaznamenal v noci na nedeľu v zámorskej MLS gól a päť asistencií za Inter Miami.

K víťazstvu jeho tímu, ktorý deklasoval New York Red Bulls 6:2, prispel čistým hetrikom aj Uruguajčan Luis Suárez. Päť asistencií v jednom zápase MLS je nový rekord ligy. Kapitán úradujúcich majstrov sveta odohral v tejto ligovej sezóne osem stretnutí, na konte má už 10 gólov a pri ďalších dvanástich asistoval.

Suárez odohral o tri zápasy viac a strelil rovnaký počet gólov, v nedeľu asistoval pri jedinom presnom zásahu Messiho. Zaujímavosťou je, že Miami prehralo v marci bez Messiho na pôde rovnakého súpera 0:4.

Prvý polčas nedeľného zápasu vôbec nenaznačoval vysoké víťazstvo domácich. Po úvodnom dejstve prehrávali 0:1, bod zlomu bolo nasadenie Paraguajčana Matiasa Rojasa. Práve jemu asistoval v 48. minúte Messi a spolu so Suárezom dostali svoj tím do vysokého vedenia. Uruguajský útočník dosiahol svoj čistý hetrik v priebehu dvanástich minút.

"Spolupráca medzi Messim a Luisom fungovala v druhom polčase veľmi dobre, ako za starých čias. Mali veľký vplyv na hru," citovala trénera Gerarda Martina agentúra AFP.

"Ďalšia dôležitá domáca výhra, aby sme mohli pokračovať v našej dobrej sérii," napísal Messi na Instagram. Bývalý spoluhráč z Barcelony Suárez nedával najavo, že by bol jeho výkonom zaskočený. "To, čo sme dnes videli, asi veľa ľudí prekvapí, pretože to vo futbale normálne nevidíme. Ale mňa ako spoluhráča, a keďže ho dobre poznám, niečo také neprekvapilo," povedal. "Leo nám to všetkým veľa uľahčuje," dodal.

Rekordný Messiho večer si užil aj Martino. "Možno sa to môže zdať ako nadbytočné, ale vždy tvorí históriu. Ak niečo chýbalo, bolo to presne toto - podieľať sa na šiestich góloch," povedal argentínsky kouč, ktorého zverenci dali všetky góly v druhom polčase.