Regáli zariadil triumf Karvinej, Sparta, Slavia a Plzeň na záver základnej časti nezaváhali

Tešiaci sa tréner Sparty Praha Brian PriskeTešiaci sa tréner Sparty Praha Brian Priske Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Futbalisti Sparty Praha vyhrali základnú časť najvyššej českej súťaže. Do nadstavbovej skupiny o titul pôjde mužstvo dánskeho trénera Briana Priskeho so štvorbodovým náskokom pred mestským rivalom Slaviou, ktorá v nedeľnom zápase 30. kola uspela na ihrisku Hradca Králové 2:0. Sparta v paralelne hranom súboji triumfovala 4:1 v Olomouci.

Sparta má okrem náskoku po základnej časti aj výhodu domáceho prostredia v dôležitom zápase so Slaviou. Plzeň triumfovala nad Teplicami 3:0 a zaistila si minimálne tretie miesto na konci ligy.

V nedeľňajších zápasoch 30. kola sa z plejády slovenských legionárov presadil dvaja. Martin Regáli rozhodol už v 12. minúte o víťazstve Karvinej na ihrisku Zlína 1:0. Liberec aj vďaka gólu Ľubomíra Tuptu remizoval v Ostrave 2:2.

česká liga - 30. kolo, záver základnej časti:

Bohemians Praha 1905 - FK Pardubice 2:1 (1:0)
Góly: 26. Kovařík, 74. Matoušek – 47. Sychra
/E. Prekop hral do 68. min - brankár V. Budinský na lavičke náhradníkov/

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)
Góly: 19. Polidar – 90.+1. Hilál
/D. Hollý odohral celý zápas - A. Kadlec od 62. minúty/

SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha 1:4 (0:2)
Góly: 75. Šíp - 28. a 33. Krejčí (prvý z 11 m), 53. Birmančević, 66. Kuchta
/J. Chvátal odohral celý zápas, D. Ventúra od 69. min, brankár T. Digaňa sedel na lavičke náhradníkov - L. Haraslín hral od 82. min, brankár J. Surovčík na lavičke náhradníkov/

FC Zlín - MFK Karviná 0:1 (0:1)
Gól: 12. REGÁLI
/brankár M. Rakovan sedel na lavičke náhradníkov - R. Mikuš odohral celý zápas, M. Regáli skóroval v 12. minúte a hral do 70. min, brankár D. Holec odchytal celý duel/

FC Viktoria Plzeň - FK Teplice 3:0 (0:0)
Góly: 50. a 82. Chorý, 69. Vydra
/E. Jirka nastúpil v 73. min, brankár M. Tvrdoň bol na lavičke náhradníkov - brankár R. Ludha odchytal celý zápas, R. Čerepkai do 58. min/

FC Baník Ostrava - FC Slovan Liberec 2:2 (1:0)
Góly: 20. Ewerton (z 11 m), 47. Kpozo – 55. TUPTA, 69. Prebsl
/F. Blažek odohral celý zápas, M. Rusnák od 68. minúty - Ľ. Tupta sa presadil v 55. minúte a hral do 87. min, L. Letenay od 87. minúty/

FC Hradec Králové - SK Slavia Praha 1:2 (0:2)
Góly: 90.+1 K. Spáčil - 41. Provod, 43. Zmrzlý
/L. Čmelík do 57. min, S. Dancák hral do 79. min - I. Schranz do 71. min, M. Tomič od 87. min./

SK Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 2:2 (1:1)
Góly: 45.+1 Suchan, 55. Tranziska – 22. Kim, 83. Mihálik
/brankár D. Šípoš a M. Králik odohrali celý zápas - P. Blahút odohral celý duel/

skupina o titul: Sparta Praha, Slavia Praha, Viktoria Plzeň, Baník Ostrava, Mladá Boleslav, 1. FC Slovácko

prostredná skupina: Slovan Liberec, Sigma Olomouc, Hradec Králové, Teplice

skupina o záchranu: Bohemians Praha 1905, Jablonec, Pardubice, Karviná, Zlín, České Budějovce

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň AC Sparta Praha SK Slavia Praha MFK Karviná Brian Priske Martin Regáli