FOTO Obrovské gesto Kližana na US Open: Takto prejavil spolupatričnosť trápiacemu sa súperovi

Martin Kližan v prvom kole na US Open prejavil zranenému nemeckému súperovi veľkú spolupatričnosťMartin Kližan v prvom kole na US Open prejavil zranenému nemeckému súperovi veľkú spolupatričnosť Zdroj: facebook Martina Kližana

NEW YORK - Martin Kližan viedol v súboji dvoch nenasadených hráčov nad skúseným Nemcom Florianom Mayerom 6:7 (5), 6:3, 6:3, 3:0, keď mu súper vzdal zápas pre zranenie. Nemecký hráč, ktorý už pôsobil dosť rezignovane, sa pri svojom podaní ešte dostal ku gembalu, ale potom predčasne ukončil zápas.

Bolo to po 158 minútach hry. Pravdepodobne išlo o kŕče alebo podľa nemeckých zdrojov celkovú vyčerpanosť organizmu, keďže si potom chladil brucho. Vrecúško s ľadom mu ako prvý priniesol práve Kližan a spolupatrične si prisadol k súperovi, ktorý nemohol pokračovať v hre. Až potom sa objavil empajrový rozhodca a turnajový lekár a spoločne sa zhodli, že Mayer nebude pokračovať.

Zápas bol dlho vyrovnaný. Kližan v prvom sete dobehol manko troch gemov na súpera (z 2:5 na 5:5), ale prehral ho tesne v tajbrejku 5:7. Od stavu 3:3 v treťom sete už slovenský tenista nemeckému nepustil ani gem. Po brejku na 2:0 vo štvrtom dejstve ho definitívne zlomil, Mayer krátko na to skrečoval.

Mohlo by vás zaujaťVIDEO Šoumen Djokovič opäť bavil: Za svoj výkon sa nemusel hanbiť ani pred profi tanečníkmi

Kližan sa v 2. kole stretne s Jérémym Chardym (Fr.-27), ktorého zdolal z troch vzájomných zápasov dvakrát a raz práve v 3. kole na US Open. Bolo to v sezóne 2012, keď slovenský tenista celkom senzačne dokráčal do osemfinále. Je to dodnes jeho najlepší grandslamový výsledok kariéry. Dvadsaťšesťročný Kližan, aktuálne 36. v rebríčku ATP, odohral proti 31-ročnému Mayerovi (momentálne až 215. na svete, bol aj 18.) prvý vzájomný zápas. Nemec sa predstavil v turnaji na základe tzv. chráneného renkingu.