VIDEO Mandžukič ústrednou postavou kvalifikačného večera: Na tento zápas nezabudne!

Mário Mandžukič (vľavo) v reprezentačnom drese ChorvátskaMário Mandžukič (vľavo) v reprezentačnom drese Chorvátska Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Chorvátom pre trest od UEFA chýbala na štadióne Poljud v Splite podpora fanúšikov. Napriek tomu začali aktívne a ich najväčší ofenzívny pilier Mandžukič upriamil na seba pozornosť už v úvodných minútach. V tej siedmej síce ešte neuspel z "bieleho bodu", keď zle kopnutú penaltu vystihol Buffon, ale v 11. minúte už umiestnil Rakitičov center za chrbát skúseného brankára.

V závere prvého polčasu však vo vlastnej šestnástke zahral rukou a Candreva mu štýlom Antonína Panenku ukázal, ako sa s prehľadom premieňajú pokutové kopy - 1:1. Po zmene strán nebola núdza o zaujímavé dianie na trávniku, okrem atmosféry však chýbali aj góly a zápas sa skončil deľbou bodov.

Pozrite tiež: VIDEO Chorváti si s Talianmi body podelili, rovnako aj Nórsko a Azerbajdžan

Mandžukič síce neprenil penaltu v 7. minúte zápasu, keď jej smer vystihol brankár, no už v 11. minúte svoje zaváhanie odčinil. Po perfektnom Rakitičovom centri poslal svoj tím do vedenia.

"Bláznivý večer" pre Mandžukiča pokračoval, keď v 36. min zahral vo vlastnej šestnástke rukou, čím spôsobil pokutový kop a jeho legendárne prevedenie od Antonína Panenku pripomenul Antonio Candreva.

Mandžukič tak najskôr nepremenil penaltu, po pár minútach skóroval a dotretice zamiešal kartami, keď zapríčil gól súpera. Z troch vážnych akcii sa zrodil konečný výsledok 1:1 - Mário toto všetko stihol už v prvom polčase.

Viac o téme: Taliansko Chorvátsko Mário Mandžukič
  • Zdroj: TASR, SITA, sportky.sk