VIDEO V repríze minuloročného finále bezgólová remíza medzi Realom a Atléticom

Arda Turan a Marcelo v súboji o loptuArda Turan a Marcelo v súboji o loptu Zdroj: SITA

MADRID - Obhajca trofeje Real Madrid remizoval v utorok v úvodnom štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2014/2015 na ihrisku mestského rivala Atletica bez gólov. V prvom polčase minuloročnej finálovej reprízy, ktorú vyhral Real po predĺžení 4:1, bol lepší "biely balet"

Jasne udával tón, kontroloval loptu i tempo a vypracoval si viac šancí. Už v 3. minúte po chybe domácej obrany sa rútil sám na Oblaka Bale, ale slovinský brankár skvele jeho obstrel zlikvidoval. Oblak držal spoluhráčov nad vodou aj pri strelách Cristiana Ronalda z priameho kopu, Balea zo strednej vzdialenosti či Jamesa Rodrigueza. Domáci poriadne zahrozili až v 39. minúte, keď Ramos veľmi zle rozohral, ale s Griezmannovým pokusom z hranice 16-ky si Casillas poradil. V závere prvého dejstva ešte Oblak výborne zlikvidoval ďalšiu nebezpečnú strelu Rodrigueza a Modrič v nádejnej pozícii pálil nad. Atletico do druhého dejstva vstúpilo aktívnejšie, hlavička Turana ale išla mimo pravej žrde.

Pozrite tiež: VIDEO Juventus doma zdolal Monako vďaka premenenej penalte

Hralo sa v obrovskom tempe, pomerne tvrdo, ale srbský arbiter Mažič bol presný. V ďalších fázach sa hralo bez šancí, až v 69. minúte Real pohrozil z dobrej akcie, ale Bale to prekombinoval. V 81. minúte mohol rozhodnúť Godin, ale po skrumáži trafil nad. V 86. minúte pálil z odrazenej lopty po rohu nad Modrič, v závere zasa mohli strhnúť triumf na domácu stranu Torres aj Mandžukič, napokon však skončil duel bez gólov.

Atletico Madrid - Real Madrid 0:0
ŽK: Mandžukič, Garcia, Mario Suarez - Ramos, Marcelo, rozhodoval: Mažič (Srb.), 48.273 divákov.

Atletico: Oblak - Juanfran, Miranda, Godin, Siqueira - Turan, Mario Suarez, Gabi, Koke (83. Torres) - Griezmann (77. Garcia), Madžukič

Real: Casillas - Carvajal (85. Arbeloa), Varane, Ramos, Marcelo - Modrič, Kroos, Rodriguez - Bale, Benzema (76. Isco), Cristiano Ronaldo

Viac o téme: Real Madrid Atlético Madrid