VIDEO Jágrovej hokejovej geniality: Česká legenda úradovala ako za mlada!

Jaromír Jágr a brankár Craig AndersonJaromír Jágr a brankár Craig Anderson Zdroj: SITA

OTTAWA - Nestarnúci Jaromír Jágr dokazuje, že na najlepšiu hokejovú súťaž stále má. Presvedčil o tom aj v nedeľňajšom zápase proti Ottawe Senators. Český hokejista zohral dôležitú úlohu v boji o postup do play off, kedy sa dvoma gólmi zaslúžil o výhru Foridy 4:2 v Ottawe.

Česká legenda otvorila skóre už v 28. minúte, keď v presilovej hre prevzala puk na útočnej modrej čiare, dostala sa do pásma, prudkou zmenou smeru si vytvorila výhodnú palebnú pozíciu a ranou cez obrancu prestrelila gólmana Craiga Andersona.

Hostia potom v 36. minúte pridali druhý gól, keď sa v ďalšej presilovke trafil Jussi Jokinen. Na začiatku tretej tretiny síce znížil obranca Ottawy Erik Karlsson, lenže šesť minút pred koncom opäť zaúradoval Jágr. Štyridsaťtriročný rodák z Kladna znovu prebral puk na modrej čiare, pretiahol sa do pásma pozdĺž ľavého mantinelu, mohutným náprahom naznačil strelu, zmiatol Andersona, následne šikovne obkrúžil bránku a spoza bránkovej čiary zavesil na 3: 1 pre Panterov.

"Naposledy som toto urobil v roku 1994. A div sa svete, aj o dvadsať rokov neskôr to stále funguje. Myslím, že na podobné kúsky už nemám, takže ma prekvapilo, že to vyšlo. Asi to bolo vďaka tomu, že som pred zápasom zašiel do kostola," komentoval Jágr so smiechom víťazný gól.

Domáci totiž ešte raz dokázali znížiť, keď sa v 58. minúte presadil Jean-Gabriel Pageau. Minútu a pol pred koncom potom Senators získali presilovú hru, ktorú ešte umocnili odvolaním brankára, ale stratili puk a Dave Bolland presnou strelou z obranného pásma do prázdnej bránky spečatil víťazstvo Floridy.

"Všetci sme veľmi dobre vedeli, aké je dôležité, aby sme dnes vyhrali. Bolo to ako rozhodujúci siedmy zápas v play off. A teraz sa musíme pripraviť na zápas číslo sedem v Bostone," pripomenul Jágr ďalšiu priamu bitku o postup, ktorá sa hrá v utorok.

Slávny útočník s číslom 68 v nedeľu bodoval vo štvrtom zápase za sebou. Celkovo Jágr v 14 zápasoch v drese Panterov zaznamenal 12 bodov za štyri góly a osem asistencií a po zápase si znovu pochvaľoval súhru s mladíkmi Jonathanom Huberdeauom a Aleksandrom Barkovom.

Florida sa tak v tabuľke Východnej konferencie priblížila nedeľnému súperovi, ktorému patrí deviate miesto, na rozdiel jediného bodu. Zároveň Panteri ďalej strácajú štyri body na ôsmy Boston. Senators, ktorí prehrali tretíkrát v rade po sedemzápasovej víťaznej sérii, však majú jedno stretnutie k dobru.

Viac o téme: Jaromír Jágr Florida Panthers