VIDEO Zákrok roka z NHL: Sekerov spoluhráč v bránke Caroliny vykúzlil neuveriteľný zásah!

Cam Ward vykúzlil s pomocou hokejky neuveriteľný zákrokCam Ward vykúzlil s pomocou hokejky neuveriteľný zákrok Zdroj: SITA

WINNIPEG - Tak toto sa mu podarilo! Brankár Caroliny Cam Ward, ktorý je spoluhráčom slovenského obrancu Andreja Sekeru, bol jedným z hlavných strojcov úspechu Hurricanes v súboji na ľade Winnipegu. Gólman predviedol niekoľko pekných zákrokov, ale jeden z nich bol skutočne obdivuhodný!

Práve brankár Ward bol ústrednou postavou prvej tretiny, v ktorej dobrými zákrokmi udržal strelcov Winnipegu na nule. Jets mali v prvej perióde 42 sekúnd výhodu presilovky o dvoch hráčov, ale gólman Caroliny zatiahol roletu a "obeťou" jeho zákrokov sa dvakrát stal aktívny útočník Jets Bryan Little.

Ten druhý zákrok brankára Hurricanes bol vskutku nevídaný. Little strieľal puk do úplne odkrytej časti bránky a útočník už dvíhal ruky nad hlavu, keď Ward famózne zasiahol. Brankár Hurricanes sa inštinktívne hodil smerom k letiacemu puku a iba vystretou hokejkou neuveriteľne odpálil puk preč, aby nakoniec fantasticky zabránil už prakticky istému gólu Winnipegu.

Wardov spoluhráč obranca Andrej Sekera v drese Caroliny zaznamenal pri výhre 3:2 na ľade Jets dve asistencie. Slovenský reprezentant prihral na prvé dva góly svojho tímu a v tejto sezóne nazbieral už 33 asistencií. Proti Winnipegu odohral 24:55 minút, zaznamenal päť streleckých pokusov a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu.

• Zdroj: športky, SITA, TASR