VIDEO Ronaldo hetrikom prestrieľal Ibrahimoviča a poslal Portugalsko na šampionát

Zlatan Ibrahimovič a Cristiano Ronaldo sa postarali o všetkých päť gólov stretnutiaZlatan Ibrahimovič a Cristiano Ronaldo sa postarali o všetkých päť gólov stretnutia Zdroj: SITA

ŠTOKHOLM - Portugalská futbalová reprezentácia na čele s hviezdnym krídelníkom Cristianom Ronaldom postúpila na budúcoročný svetový šampionát do Brazílie. V utorkovom odvetnom stretnutí európskej časti baráže zvíťazili Portugalčania nad Švédmi na ich pôde 3:2, hetrikom sa zaskvel práve ofenzívny hráč Realu Madrid C. Ronaldo.

Domácim vlial nádej útočník parížskeho Saint-Germain Zlatan Ibrahimovič, ktorý skóroval v 68. a 72. min. Po presných zásahoch 32-ročného bombardéra viedli Švédi 2:1, už o pár minút však prišli chvíle 28-ročného rodáka z Madeiry. Cristiano Ronaldo najskôr v 77. min vyrovnal na 2:2 a o dve minúty neskôr zabezpečil mužstvu z Iberského polostrova jednogólový náskok. Švédi už nedokázali odpovedať na presné zásahy bývalého hráča Manchestru United, ktorý v piatkovom prvom meraní síl strelil jediný gól duelu. Po záverečnom hvizde sa tak z postupu na záverečný turnaj majstrovstiev sveta tešili zverenci trénera Paula Benta.

/Štokholm/
Švédsko - Portugalsko 2:3 (0:0)
Góly: 69. a 72. Ibrahimovič - 50., 77. a 79. Ronaldo, Rozhodoval: Webb (Ang.), ŽK: Olsson, Svensson, Källström, Antonsson – Nani.
/prvý zápas 0:1, postúpilo Portugalsko/

Švédsko: Isaksson – Lustig, Antonsson, Nilsson, Olsson – Larsson (89. Gerndt), Elm (46. Svensson), Källström, Kačaniklič (82. Durmaz) – Ibrahimovič, Elmander

Portugalsko: Patricio – Pereira, Pepe, Alves, Coentrao (54. Antunes) – Veloso - Moutinho, Meireles (75. William) - Nani, Almeida (81. Ricardo Costa), Ronaldo

• Zdroj: SITA, TASR