Cibákov víťazný gól pri triumfe nad Doneckom, zásah Špirka Spartaku na body nestačil

Martin Cibák Martin Cibák Zdroj: facebook.com/hcneftekhimik.ru

MOSKVA - Slovenský hokejový reprezentant Rastislav Špirko sa gólovo presadil v utorňajšom dueli KHL na ľade Metallurgu Magnitogorsk, Spartaku Moskva to však na body nestačilo a prehral 2:3.

Dvadsaťdeväťročný útočník vsietil svoj siedmy gól v sezóne v 57. minúte zápasu, Spartak však už trojgólový náskok, ktorý si hráči Magnitogorska vypracovali v druhej tretine, nedokázal v závere dohnať.

Gól si do štatistík pripísal aj Martin Cibák a to rovno víťazný. Kapitán Neftechimiku Nižnekamsk sa presadil hneď v prvej minúte zápasu s Donbassom Doneck. Hostia nedokázali nájsť odpoveď na jeho zásah počas celého duelu a tak v 58. minúte uzavrel Ľuduchin do prázdnej bránky na konečných 2:0. Pre tridsaťtriročného Cibáka to bol piaty gól v sezóne, celkovo má na konte deväť bodov.

V utorňajšom stretnutí medzinárodnej KHL vyhrali hokejisti úradujúceho šampióna profiligy Dinama Moskva na ľade Amuru Chabarovsk 4:1. V mužstve slovenského obrancu Dominika Graňáka exceloval v utorok Maksim Karpov, ktorý hostí priviedol k triumfu hetrikom. Obhajca titulu je s 58 bodmi druhý v Západnej konferencii, Amuru patrí predposledná pozícia na Východe (26 bodov).

V druhom zápase po dvoch bezgólových tretinách zvíťazil Viťaz Podolsk vo Vladivostoku, keď jediným úspešným strelcom bol v 49. minúte Airat Ziazov.

V súboji dvoch tímov, ktorým sa v posledných dueloch príliš nedarí víťaziť, zdolal Salavat Julajev Ufa bieloruský celok Dinamo Minsk 5:2 vďaka štvorgólovej nádielke v záverečnej tretine.

Na víťazstve Dinama Riga nad Jekaterinburgom (3:1) sa podieľali aj dvaja Slováci. Marcel Hossa asistoval pri druhom góle svojho tímu a Marcel Haščák zavŕšil gólový účet zápasu.

Chabarovsk - Dinamo Moskva 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Góly: 44. Tarasov - 7., 42. a 52. Karpov, 58. Cvetkov

Vladivostok - Podoľsk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 49. Ziazov

Novosibirsk - Nižnij Novgorod 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 11. Kugryšev, 32. Lehtera, 59. Enlund - 2. Paršin

Novokuzneck - Kazaň 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 8. Obuchov, 36. Burmistrov

Čeľabinsk - Záhreb 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Góly: 40. a 45. Kontiola, 9. Kokujov, 13. Bulis, 37. A. Kosticyn - 13. Vesce

Magnitogosk - Spartak Moskva 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
Góly: 21. Zaripov, 25. Kosov, 32. Antipin - 53. Quint, 57. ŠPIRKO

Ufa - Dinamo Minsk 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Góly: 21. Kirill Koľcov, 49. Pihlström, 50. Klistov, 51. Hartikainen, 54. Slepišev - 20. Irgl, 33. Kaľužnyj

Nižnekamsk - Doneck 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 1. CIBÁK, 58. Ľuduchin

CSKA Moskva - Chanty-Mansijsk 3:4 po predĺžení (3:2, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 4. Frolov, 10. I. Grigorenko, 18. Morozov - 5. a 62. Trončinskij, 14. Buľanskij, 42. Smoleňák

Dinamo Riga - Jekaterinburg 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 12. Pavlovs, 19. Wilson (Marcel HOSSA), 51. Marcel HAŠČÁK - 42. Simakov

HC Lev Praha - Astana 2:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 21. Klepiš, 60. Sekáč - 20. a 65. Žailauov, 50. Starčenko

• Zdroj: SITA, TASR