Plzeň vezie z Izraela tri body, Liverpool zdolal Anži

Steven Gerrard a Oleg ShatovSteven Gerrard a Oleg Shatov Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Viktorie Plzeň zaznamenali v zápase Európskej ligy UEFA cenný triumf, v zostave so štyrmi Slovákmi vyhrali na ihrisku Hapoelu Tel Aviv 2:1 a sú na druhom mieste B-skupiny. Za Plzeň odohrali gólman Matúš Kozáčik a obranca Marián Čišovský celý duel, Michal Ďuriš a Marek Bakoš odišli z ihriska v druhom polčase.

Lídrom skupiny zostáva Atlético Madrid, ktoré si poradilo s Coimbrou 2:1 a natiahlo tak šnúru víťazstiev v európskych pohároch už na úctyhodných 16 duelov.

Liverpool sa vyšvihol na čelo A-skupiny, doterajšieho lídra Anži Machačkalu zdolal vďaka presnému zásahu Downinga 1:0. Slovenský obranca Martin Škrtel odohral na Anfield Roade celý duel. Prvé tri body má v skupine na konte Young Boys Bern vďaka hetriku Bobadillu do siete Udinese.

Marek Hamšík nemohol pre trest nastúpiť za Neapol, ktorý na pôde Dnipra Dnepropetrovsk prehral 1:3 a Ukrajinci sú tak bez straty bodu na prvej priečke F-skupiny. V tej istej skupine sa nečakala "iba" remíza PSV Eindhoven s AIK Štokholm 1:1.

Fenerbahce Istanbul vedie po výhre 1:0 v Limassole C-skupinu, slovenský stredopoliar Miroslav Stoch do hry v drese hostí zasiahol od 85. minúty.

V E-skupine smeruje po ďalšom víťazstve k postupu Steaua Bukurešť a to ešte Tanase nedal penaltu, bez víťazstva je naopak stále VfB Stuttgart po domácej remíze s FC Kodaň 0:0.

Darilo sa aj ďalšiemu českému tímu v súboji s izraelským - Sparta Praha si upevnila druhé miesto v I-skupine Európskej ligy po triumfe 3:1 nad Hapoelom Kirjat Šmona. Domáci rozhodli tromi gólmi už v prvom polčase, Slovák Peter Grajciar presedel duel na lavičke náhradníkov. V tej istej skupine si stopercentnú bilanciu v suťaži udržal Olympique Lyon, ktorý si poradil s Athleticom Bilbao 2:1.

Rubin Kazaň potvrdil úlohu favorita, keď zdolal doma Neftči Baku 1:0 gólom Alana Kasajeva zo 16. minúty. Rubin má v H-skupine na konte sedem bodov za dve víťazstvá a jednu remízu a je na čele spolu s Interom Miláno, ktorý si zabezpečil víťazstvo 1:0 nad Partizanom Belehrad až gólom Palacia z 88. minúty.

V G-skupine sú nečakane vpredu po domácich úspechoch KRC Genk a Videoton Székesfehérvár.

Dianie v J-skupine prinieslo dve remízy, z ktorých prekvapila najmä tá Tottenhamu 1:1 na ihrisku v Maribore.

Metalist Charkov a Bayer Leverkusen potvrdili vedúce postavenie v K-skupine trojbodovými zápismi na ihriskách súperov.

Rovnako si upevnili postupové priečky v L-skupine Hannover a Levante.

A-skupina:
FC Liverpool (Angl.) - Anži Machačkala (Rus.) 1:0 (0:0)
Gól: 53. Downing, rozhodoval: Nijhuis (Hol.)
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celé stretnutie

Young Boys Bern (Švaj.) - Udinese Calcio (Tal.) 3:1 (1:0)
Góly: 4., 71. a 81. Bobadilla (tretí z pok. kopu) - 74. Coda, rozhodoval: Turpin (Fr.)

Tabuľka A-skupiny:
1. Liverpool 3 2 0 1 8:6 6
2. Anži Machačkala 3 1 1 1 3:2 4
3. Udinese 3 1 1 1 5:6 4
4. Young Boys Bern 3 1 0 2 6:8 3

B-skupina:
Atlético Madrid (Šp.) - Académica Coimbra (Portug.) 2:1 (0:0)
Góly: 48. Diego Costa, 67. Emre Belözoglu - 85. S. Cissé, rozhodoval: Madden (Škót.)

Hapoel Tel Aviv (Izr.) - Viktoria Plzeň (ČR) 1:2 (1:1)
Góly: 19. Maman - 45.+ P. Horváth, 55. Rajtoral, ČK: 63. Khutaba (Hapoel), rozhodoval: Zwayer (Nem.)
Matúš Kozáčik odchytal celý zápas, Marián Čišovský absolvoval celé stretnutie a v 33. min dostal žltú kartu, Michal Ďuriš hral do 73. min a Mareka Bakoša (všetci Plzeň) vystriedali v 88. min

Tabuľka B-skupiny:
1. Atlético Madrid 3 3 0 0 6:1 9
2. Plzeň 3 2 0 1 5:3 6
3. Coimbra 3 0 1 2 3:6 1
4. Hapoel Tel Aviv 3 0 1 2 2:6 1

C-skupina:
Borussia Mönchengladbach (Nem.) - Olympique Marseille (Fr.) 2:0 (1:0)
Góly: 33. Daems (z pok. kopu), 67. Mlapa, rozhodoval: Gumienny (Belg.)

AEL Limassol (Cyp.) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) 0:1 (0:0)
Gól: 72. Korkmaz, rozhodoval: Tudor (Rum.)
Miroslav Stoch (Fenerbahce) sa dostal na ihrisko v 85. minúte.

Tabuľka C-skupiny:
1. Fenerbahce 3 2 1 0 7:4 7
2. Marseille 3 1 1 1 7:5 4
3. Mönchengladbach 3 1 1 1 4:4 4
4. AEL Limassol 3 0 1 2 1:6 1

D-skupina:
Newcastle United (Angl.) - Club Bruggy (Belg.) 1:0 (0:0)
Gól: 48. Obertan, rozhodoval: M. Hansson (Švéd.)

CS Marítimo (Portug.) - Girondins Bordeaux (Fr.) 1:1 (1:1)
Góly: 36. Roberge - 30. Gouffran, rozhodoval: Kakos (Gréc.)

Tabuľka D-skupiny:
1. Newcastle 3 2 1 0 4:0 7
2. Bordeaux 3 1 1 1 5:4 4
3. Club Bruggy 3 1 0 2 2:5 3
4. CS Marítimo 3 0 2 1 1:3 2

E-skupina:
Steaua Bukurešť (Rum.) - FK Molde (Nór.) 2:0 (2:0)
Góly: 30. Chiriches, 32. Rusescu, rozhodoval: Duhamel (Fr.)

F-skupina:
PSV Eindhoven (Hol.) - AIK Štokholm (Švéd.) 1:1 (0:0)
Góly: 80. J. Lens - 61. Karikari, rozhodoval: Aleckovič (Bos. a Herc.)

Dnipro Dnepropetrovsk (Ukr.) - SSC Neapol (Tal.) 3:1 (2:0)
Góly: 2. Fedeckij, 42. Matheus, 64. Giuliano - 75. E. Cavani (z pok. kopu), rozhodoval: Göcek (Tur.)

G-skupina:
FC Videoton Fehérvár (Maď.) - FC Bazilej (Švaj.) 2:1 (2:0)
Góly: 2. Schär (vlastný), 32. Caneira - 90.+ Schär, rozhodoval: Zelinka (ČR)
Tomáš Tujvel (Videoton) sedel iba na lavičke náhradníkov

KRC Genk (Belg.) - Sporting Lisabon (Portug.) 2:1 (1:1)
Góly: 25. De Ceulaer, 88. Barda - 7. Schaars, ČK: 76. Boulahrouz (Sporting), rozhodoval: Marciniak (Poľ.)

Tabuľka G-skupiny:
1. KRC Genk 3 2 1 0 7:3 7
2. Videoton 3 2 0 1 5:4 6
3. FC Bazilej 3 0 2 1 3:4 2
4. Sp. Lisabon 3 0 1 2 1:5 1

H-skupina:
Rubin Kazaň (Rus.) - Neftči Baku (Azer.) 1:0 (1:0)
Gól: 16. Kasajev, rozhodoval: K. Hansen (Dán.)

Inter Miláno (Tal.) - Partizan Belehrad (Srb.) 1:0 (0:0)
Gól: 88. Palacio, rozhodoval: Liany (Izr.)

Tabuľka H-skupiny:
1. Inter Miláno 3 2 1 0 6:3 7
2. Rubin Kazaň 3 2 1 0 5:2 7
3. Neftči Baku 3 0 1 2 1:4 1
4. Partizan Belehrad 3 0 1 2 0:3 1

I-skupina:
Sparta Praha (ČR) - Hapoel Ironi Kirjat Šmona (Izr.) 3:1 (3:0)
Góly: 7. L. Krejčí, 10. V. Kadlec, 44. Švejdik - 76. Abuhazira, rozhodoval: Makkelie (Hol.)
Peter Grajciar (Sparta) sledoval duel iba z lavičky náhradníkov

Olympique Lyon (Fr.) - Athletic Bilbao (Šp.) 2:1 (0:0)
Góly: 54. L. López, 85. Briand - 78. I. Gómez, rozhodoval: Marriner (Angl.)

Tabuľka I-skupiny:
1. Lyon 3 3 0 0 8:5 9
2. Sparta Praha 3 2 0 1 7:4 6
3. Šmona 3 0 1 2 5:8 1
4. Athletic Bilbao 3 0 1 2 3:6 1

J-skupina:
Panathinaikos Atény (Gréc.) - Lazio Rím (Tal.) 1:1 (0:1)
Góly: 90.+ Toché - 25. Seitaridis (vlastný), rozhodoval: Carlos Gómez (Šp.)

NK Maribor (Slovin.) - Tottenham Hotspur (Angl.) 1:1 (1:0)
Góly: 42. Berič - 58. Sigurdsson, rozhodoval: Karasjov (Rus.)

Tabuľka J-skupiny:
1. Lazio Rím 3 1 2 0 2:1 5
2. NK Maribor 3 1 1 1 4:2 4
3. Tottenham 3 0 3 0 2:2 3
4. Panathinaikos 3 0 2 1 2:5 2

K-skupina:
Rosenborg Trondheim (Nór.) - Metalist Charkov (Ukr.) 1:2 (0:0)
Góly: 46. Elyonoussi - 81. Marlos, 89. Cleiton Xavier, rozhodoval: Benquerenca (Portug.)

SK Rapid Viedeň (Rak.) - Bayer Leverkusen (Nem.) 0:4 (0:1)
Góly: 37. Wollscheid, 56. a 90.+ G. Castro, 58. Bellarabi, rozhodoval: Teixeira Vitienes (Šp.)

L-skupina:
IF Helsingborgs (Švéd.) - Hannover 96 (Nem.) 1:2 (0:1)
Góly: 90. Álvaro Santos - 12. M. Diouf, 90.+ Sobiech, rozhodoval: Studer (Švaj.)

UD Levante (Šp.) - FC Twente (Hol.) 3:0 (0:0)
Góly: 59. Míchel (z pok. kopu), 78. a 88. Ríos, rozhodoval: Bezborodov (Rus.)