Skalica po výbuchu zabrala, Trenčín zostáva bez bodu

Andrej Kudrna a Matej Kristín pri trestnom strieľaníAndrej Kudrna a Matej Kristín pri trestnom strieľaní Zdroj: SITA

SKALICA - Od začiatku sa hral v Skalici svižný hokej so šancami na oboch stranách, o niečo viac z hry mali domáci hokejisti. Skóre duelu otvoril v 9. min R. Školiak, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred brankárom Kristínom.

Ešte v tej istej minúte Skalica viedla 2:0, keď v oslabení unikal Kudrna, hostia ho nedovolene zastavili a sám Kudrna premenil trestné strieľanie. V 17. min hosťujúci Bagin obišiel domácu bránku a aj s prispením gólmana Kotvana skorigoval. Ešte pred prvou sirénou pridal tretí gól Skalice M. Bakoš, ktorý využil chybnú rozohrávku hostí a popod Kristína upravil na 3:1.

Aj v druhej časti boli aktívnejší domáci hráči. Hostia pohrozili v presilovej hre, no Kotvan uspel pri pokusoch Imricha aj Pardavého. V závere tretiny nepochodili ani Tybor a Sojčík. Na opačnej strane prestrelil odkrytú bránku Šátek, no v 40. min našiel Preisiner voľného Kudrnu a ten zvýšil na 4:1.

Skalica síce mala prevahu aj v III. tretine, ale Trenčínu sa v 52. min podarilo skorigovať v presilovke, hráči Dukly sa natlačili až pred Kotvana a O. Rusnák strelil druhý gól hostí. Tretí mohol pridať Pardavý, ale lapačka Kotvana bola proti. Konečnú podobu výsledku dal v 58. min Bakoš, ktoré našiel spoza bránky Bartánus.

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Góly: 9. R. Školiak (L. Kozák, M. Bakoš), 9. Kudrna (z trest. strieľania), 20. M. Bakoš (M. Bartánus, L. Kozák), 40. A. Kudrna (Preisinger, Jankovič), 58. M. Bakoš (M. Bartánus, R. Školiak) - 17. E. Bagin (Tybor, M. Nemčík), 53. O. Rusnák (O. Mikula, Biro)
Vylúčení: 5:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Brath, Kacej, 1713 divákov

Skalica: Kotvan - L. Kozák, Trška, Gabriš, Barák, Jankovič, Vyrúbalík, Jaborník, Srnec - M. Bartánus, R. Školiak, M. Bakoš - Kutálek, Stieler, M. Šátek - T. Višňovský, A. Kudrna, Preisinger - R. Konečný, Holovič, J. Jurík

Trenčín: Kristín - Bombic, Biro, E. Bagin, Ďurkech, Habšuda, E. Bednár, Imrich, M. Nemčík - Pardavý, O. Rusnák, J. Gašparovič - Tybor, Lelkeš,Sojčík - Fabuš, Adamec, O. Mikula

Peter Oremus (tréner Skalice): "Od rána bolo na chlapcoch badať túžbu zvíťaziť. Ich prístup k zápasu bol veľmi dobrý a šance si vytvorili všetky útoky. S výsledkom sme spokojní."

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Do dnešného stretnutia sme chceli vstúpiť zodpovednejšie ako v piatok v domácom prostredí. Nezachytili sme však úvod a domácich pustili do dvojgólového vedenia. Potom sa už veľmi ťažko niečo robí zo zápasom. Aj keď sa chlapci snažili, veľmi sa nadrieme na gól . Skalica vyhrala zaslúžene."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv