Barcelona vydrela výhru nad Granadou, spasil ju Xavi

Xavi v zápase proti GranadeXavi v zápase proti Granade Zdroj: marca.com

BARCEONA - V 5. kole španielskej Primera División sa Barcelona mimoriadne natrápila na domácej pôde s Granadou. Hostia statočne odolávali obrovskému tlaku až do úplného záveru. V 87. minúte napokon strelil exportný gól Xavi a v nadstavenom čase si ešte vlastenca pripísal Gomez.

Katalánsky gigant tak v lige zostáva stopercentný so skóre 14:3. Pred Realom Madrid má náskok 11 bodov, ale úradujúci majster má zápas k dobru na pôde Vallecana.

V ďalších sobotňajších dueloch dominovali tiež domáce tímy. Betis si poradil s Espanyolom, Zaragoza strelila tri góly Osasune a Celta Vigo rozhodla o výhre nad Getafe v druhom polčase.

Barcelona - Granada 2:0 (0:0)
Góly: 87. Xavi, 90.+1 Gomez (vlastný)

Betis Sevilla - Espanyol Barcelona 1:0 (1:0)
Gól: 19. Paulao, ČK: 67. Wakaso (Espanyol)

Zaragoza - Osasuna Pamplona 3:1 (2:1)
Góly: 4. Postiga, 45. Timor (vlastný gól), 71. Apono (z pok. kopu) - 29. Armenteros

Celta Vigo - Getafe 2:1 (0:0)
Góly: 57. Augusto Fernández, 68. Park Čchu-Joung - 59. Barrada

• Zdroj: športky, ts, youtube, dailymotion, rutube