Argentína remizovala s Peru, Falcao prispel k obratu Kolumbie

Radamel FalcaoRadamel Falcao Zdroj: fcf.com.co/

BUENOS AIRES - Futbalisti Argentíny remizovali v zápase juhoamerickej časti kvalifikácie o postup na MS 2014 na pôde Peru 1:1 a udržali sa na čele tabuľky. Oba góly padli už v prvom polčase, na domácej strane otvoril skóre v 22. minúte Zambrano, o 16 minút vyrovnal Higuaín. Argentína odohrala siedmy zápas a je na čele tabuľky so ziskom 14 bodov.

O jeden bod za ňou zaostáva Kolumbia, ktorú gólmi ťahá najmä kanonier Falcao. Ten sa presadil aj v zápase na pôde Čile, keď v druhom polčase strelil víťazný gól svojho tímu.

Venezuela prekvapujúco zvíťazila v Paraguaji a domáci tím potvrdil trápenie v tejto kvalifikácii, keď doteraz získal iba štyri body za jednu výhru a jednu remízu.

V poslednom zápase remizoval Uruguaj s Ekvádorom, keď aspoň bod pre domácich zabezpečil v 67. minúte Cavani.

Peru - Argentína 1:1 (1:1)
Góly: 32. Zambrano - 37. Higuaín

Paraguaj - Venezuela 0:2 (0:1)
Góly: 45. a 68. Rondón

Uruguaj - Ekvádor 1:1 (0:1)
Góly: 67. Cavani - 8. Caicedo (z pok. kopu), ČK: 90.+ Valencia (Ekv.)

Čile - Kolumbia 1:3 (1:0)
Góly: 41. M. Fernández - 58. J. Rodríguez, 73. Falcao, 76. T. Gutiérezz, ČK: 36. Medel - 84. Aguilar