Slovenská výprava bez zmien, atléti nesplnili limity

| Diskusia
Pošlite nám tip
Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Slovensko vyšle na Hry XXX. olympiády do Londýna (27. júla - 12. augusta) najmenšiu výpravu v ére samostatnosti. Reprezentovať ho bude 46 športovcov v 11 odvetviach z 26, ktoré sú v programe OH.

Počas víkendu k nim nepribudli atléti, ktorí mali ešte šancu splniť limity. Ani jeden z tria Jozef Repčík, Martin Benák a Peter Horák však požadovaný výkon nedosiahol.

V nominácii môžu ešte nastať menšie korektúry, posledným termínom je pondelok 9. júla do 12.00 h. Teoreticky sú v hre aj stolný tenista Wang Jang a plavec Richard Nagy, ktorí čakajú na stanovisko medzinárodných federácií. 

Nominácia Slovenska na olympijské hry do Londýna (27. júla - 12. augusta): 

ATLETIKA (11 športovcov): Michal Kabelka (výška), Marcel Lomnický (kladivo), Anton Kučmín (chôdza na 20 km), Matej Tóth, Miloš Bátovský (obaja chôdza na 50 km), Lucia Klocová (800 a 1500 m), Katarína Berešová (maratón), Jana Velďáková (diaľka), Dana Velďáková (trojskok), Martina Hrašnová (kladivo), Mária Czaková (chôdza na 20 km) 
Pozn.: V prípade splnenia limitov IAAF do 9. júla do 12.00 h by výpravu mohli doplniť: Jozef Repčík (800 m - potrebuje B-limit), Martin Benák (oštep - potrebuje B-limit), Peter Horák (výška - potrebuje A-limit) 
Vedúci výpravy: Vladimír Bezdíček (v prípade dodatočnej nominácie Jozefa Repčíka by namiesto neho išiel tréner Marcel Lopuchovský), tréneri: Juraj Benčík, Branislav Daniš, Radoslav Dubovský, Pavel Slouka 

BEDMINTON (1): Monika Fašungová 
tréner: Tomáš Lobotka 

CESTNÁ CYKLISTIKA (1): Peter Sagan (preteky s hromadným štartom) 
vedúci: Ľubomír Sagan, tréner: Milan Novosad, servismeni: Nazzareno Berto, Maroš Hlad 

DŽUDO (1): Milan Randl (do 90 kg) 
tréner: Rastislav Mezovský 

KANOISTIKA (12): 
rýchlostná: 
Erik Vlček (K2 1000 m a K4 1000 m), Peter Gelle (K2 1000 m, K4 1000 m), Martin Jankovec, Juraj Tarr (obaja K4 1000 m), Marek Krajčovič (K1 1000 m), Ľubomír Hagara (C1 200 m), Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (K2 500 m) 
vedúci: Boris Bergendi, tréneri: Peter Likér, Filip Petrla, Radovan Šimočko 

VODNÝN SLALOM: Michal Martikán (C1), Peter a Pavol Hochschornerovci (C2), Jana Dukátová (K1 ženy) 
vedúci: Róbert Orokocký, tréneri: Peter Hochschorner starší, Jozef Martikán, technik: Tomáš Martikán 

PLÁVANIE (5): Denisa Smolenová (100 m mot., 200 m mot.), Tomáš Klobučník (200 m prsia), Katarína Filová (100 a 200 m v.sp.), Miroslava Syllabová (50 m v.sp.), Katarína Listopadová (200 m pol. preteky) 
tréneri: Gabriel Baran, Karol Máčik 

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA (2): Samuel Piasecký, Mária Homolová 
tréneri: Katarína Krekáňová, Martin Zvalo 

ŠPORTOVÁ STREĽBA (7): Jozef Gönci (vzduchová puška 60, ĽM 60, ĽM 3x40), Pavol Kopp (VzPi 60, ľubovoľná pištoľ), Juraj Tužinský (VzPi 60, ľubovoľná pištoľ), Erik Varga (trap), Daniela Pešková (športová puška 3x20, vzduchová puška 40), Danka Barteková (skeet), Zuzana Štefečeková (trap) 
tréneri: Ivan Némethy, Juraj Sedlák, Branislav Slamka, Michal Slavkovský, Vlastimil Veselka 

TENIS (4): Daniela Hantuchová, Dominika Cibulková, Lukáš Lacko, Martin Kližan 
tréneri: Karol Kučera, Matej Lipták, Miloslav Mečíř, Peter Miklušičák, Claudio Pistolesi (poslední dvaja s osobitnou akreditáciou ako osobní tréneri a ubytovaním mimo olympijskej dediny) 

TRIATLON (1): Richard Varga 
tréner: Gabriel Baran 

VZPIERANIE (1): Martin Tešovič (do 105 kg) 
tréner: Štefan Korpa 

Vedenie výpravy: 
Vedúci výpravy: Ľubor Halanda 
Zástupca vedúceho výpravy: Roman Buček 
Olympijský atašé: Jan Telensky 
Tlačový atašé: Zdenko Kríž 
Hlavný lekár: Branislav Delej 
Administrátor: Boris Demeter 
Ďalší lekári: Roman Fano, Ladislav Máriási, Wilbert Recabarren 
Fyzioterapeuti: Igor Adamus, Zdenko Ďuriš, Denis Freudenfeld, Zdenka Liptáková (rýchlostná kanoistika), Dušan Vičan (streľba)


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA