Petrovová a Ivanovičová na Bali prvými semifinalistkami

Pcheng a PetrovováPcheng a Petrovová Zdroj: internet

NUSA DUA - Ruská tenistka Naďa Petrovová sa stala prvou semifinalistkou Turnaja majsteriek WTA na indonézskom ostrove Bali. V otváracom zápase štvrťfinálového 1. kola si poradila s čínskou dvojkou "pavúka" a zároveň držiteľkou voľnej karty Šuaj Pcheng za 90 minút 6:4, 6:3. V bilancii zo vzájomných duelov vyrovnala na 3:3.

Bývalej trojke svetového rebríčka Petrovovej sa nevypomstilo, že v prvom i druhom sete proti Šuaj Pcheng po dva razy stratila náskok brejku. Za stavu 5:4 v úvodnej časti sa pred podávaním nechala ošetriť.

"Bolo veľmi dôležité získať prvý set. Napokon sa mi to podarilo napriek tomu, že mi príliš nevychádzalo podanie aj vinou ťažkostí s chrbtom. Nesmela som sa tým nechať vyviesť z konceptu, musela som sa koncentrovať na hru," povedala Petrovová. "Z mojej strany to bolo plné výkyvov. Dostala som sa do vedenia a hneď som ho aj stratila. Aj v druhom sete som prišla o náskok, ale napokon som dokázala tento zápas ukončiť," cituje Rusku internetová stránka Tenisovej asociácie žien.

Srbská tenistka Ana Ivanovičová úspešne vykročila za obhajobou titulu, keď v druhom štvrtkovom zápase zvíťazila nad Taliankou Robertou Vinciovou nasadenou ako štvrtou za 71 minút dvakrát 6:3. V bilancii zo vzájomných súbojov upravila na 5:2.

S voľnou kartou hrajúca bývalá jednotka svetového rebríčka Ivanovičová ťažila v prvom sete z výborného vstupu v podobe náskoku 4:0. V druhej časti síce povolila súperke rebrejk na 3:3, ale v siedmej hre ešte raz prerazila servis Vinciovej a presadila sa aj na returne v deviatom geme.

"Roberta je náročnou súperkou a v tomto roku som s ňou dva razy prehrala. Vedela som, že si musím počínať agresívne a diktovať tempo," povedala Ivanovičová, ktorá si počas zápasu nechala ošetriť členok.

Slovenka Daniela Hantuchová sa predstaví v 1. kole proti Nemke Sabine Lisickej v piatok (13.00 h SEČ). Zostávajúcu dvojicu tvoria Francúzka Marion Bartoliová a Španielka Anabel Medinová-Garriguesová.

Na treťom ročníku podujatia Commonwealth Bank Tournament of Champions štartujú renkingovo najvyššie postavené víťazky tohtoročných turnajov WTA so štatútom International.

Naďa Petrovová (Rus.) - Šuaj Pcheng (Čína-2) 6:4, 6:3
Ana Ivanovičová (Srb.) - Roberta Vinciová (Tal.-4) 6:3, 6:3