VIDEO Anglicko stále bez prehry: Defoe sa dočkal po viac ako štyroch rokoch

Jermain Defoe a litovský brankár Ernestas SetkusJermain Defoe a litovský brankár Ernestas Setkus Zdroj: SITA

LONDÝN - Anglickí futbaloví reprezentanti zvíťazili v nedeľňajšom zápase "slovenskej" F-skupiny kvalifikácie MS 2018 nad Litvou 2:0. Albión tak pokračuje bez prehry a figuruje na čele skupiny, keď v piatich dueloch nazbieral 13 bodov.

Angličania od začiatku duelu na ihrisku dominovali a prvý gól zaznamenali v 22. minúte. Raheem Sterling potiahol loptu do šestnástky, krížnou prihrávkou našiel Jermaina Defoea a ten z prvej namieril presne. Druhý gól pridal po hodine hry Jamie Vardy, ktorému priťukol loptu v šestnástke za obranu Adam Lallana.

Dele Alli a Linas Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA

Angličania z piatich kvalifikačných stretnutí vydolovali 13 bodov a trónia v F-skupine. Slovinsko má osem bodov, Slovensko šesť, Litva päť, Škótsko štyri; Malta zatiaľ nebodovala. V rámci 5. kola sú v nedeľu v "efku" na programe ešte dva súboje od 20.45 h: Škótsko - Slovinsko v Glasgowe a Malta - Slovensko v Ta' Qali.

Anglicko neprehralo v kvalifikácii od októbra 2009, odvtedy vyhralo 26 a remizovalo osem zápasov. Pre tridsaťštyriročného Defoea to bol prvý gól po viac ako štyroch rokoch v reprezentácii, kam ho tréner povolal po troch rokoch.

V druhom zápase skupiny zvíťazili Škóti v Glasgowe nad Slovinskom 1:0. Aktívnejší boli domáci hráči, ktorí si už v 2. minúte vypracovali veľkú šancu, keď po rohu zakončoval Russel Martin. Ten istý hráč v 7. minúte dostal loptu do siete, ale rozhodca gól neuznal pre útočný faul. Neskóroval ani Leigh Griffiths, keď v 35. a 36. minúte dvakrát trafil len do bránkovej konštrukcie. V druhom polčase už šancí ubudlo a hralo sa najmä medzi šestnástkami. Škóti nakoniec rozhodli o zisku troch bodov v 88. minúte, keď sa presadil striedajúci Chris Martin, ktorý naskočil do hry len šesť minút predtým. Pre ostrovanov to bola prvá výhra v skupine a sú piati, Slovinsko je s ôsmimi bodmi tretie, keď na druhých Slovákov stráca jeden bod.

GLASGOW
Škótsko - Slovinsko 1:0 (0:0)
Gól: 88. C. Martin

Škótsko: Gordon – Robertson, R. Martin, Mulgrew, Tierney – Morrison (82. C. Martin), Brown, Armstrong, Forrest – Snodgrass (75. Anya) – Griffiths (49. Naismith)

Slovinsko: Oblak – Struna, Samardžič, Cesar, Jokič – Kurtič, Krhin, Kampl (88. Omladič) – Iličič, Birsa (69. Berič), Bezjak (58. Verbič)

LONDÝN
Anglicko - Litva 2:0 (1:0)
Góly: 22. J. Defoe, 66. Vardy, ŽK: 73. Rashford - 46. Vaitkunas, 59. Žulpa, rozhodoval: Buquet (Fr.)

Anglicko: J. Hart - K. Walker, M. Keane, J. Stones, Bertrand - E. Dier - Lallana, Dele Alli - Oxlade-Chamberlain, J. Defoe (60. Vardy), Sterling (60. Rashford)

Litva: Šetkus - Vaitkunas, Kijanskas, L. Klimavičius, Slavickas - Kuklys, Žulpa - Novikovas (54. Grigaravičius), Slivka (87. Paulius), Černych - Valskis (74. Matulevičius)