VIDEO Obhajca trofeje nedokázal streliť gól: Za Togo si zahral aj bývalý hráč MŠK Žilina

Razak Boukari (v červenom) a Wilfried Kanon v súboji o loptuRazak Boukari (v červenom) a Wilfried Kanon v súboji o loptu Zdroj: SITA

OYEM - Obhajca prvenstva na futbalovom Africkom pohári národov 2017 v Gabone, tím Pobrežia Slonoviny, remizoval v pondelkovom dueli C-skupiny s Togom 0:0.

Mužstvo francúzskeho trénera Michela Dussuyera nepotvrdilo úlohu favorita a do turnaja vstúpilo rovnako ako pred dvomi rokmi na šampionáte v Rovníkovej Guiney - vtedy "sloni" v ouvertúre remizovali s Guineou (1:1). V drese Toga hral od 83. min niekdajší stopér MŠK Žilina Serge Akakpo.

V druhom zápase C-skupiny si Konžská demokratická republika poradila s Marokom 1:0. Jediný gól vsietil v 55. minúte stredopoliar belgického Kortrijku Herve Kage. Konžania ubránili tesné víťazstvo, hoci od 81. minúty hrali bez vylúčeného Lomalisu Mutambalu. Ten sa "vykartoval" v priebehu šestnástich minút od svojho príchodu na ihrisko.