VIDEO Barcelona bez Messiho predviedla obrat v hodine dvanástej: AS Rím padol v Bielorusku

Lars Bender a Luis Suárez v súboji o loptuLars Bender a Luis Suárez v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v utorkovom zápase 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2015/16 nad Bayerom Leverkusen 2:1. Obhajca titulu, ktorý nastúpil bez zraneného Lionela Messiho, inkasoval v 22. minúte po dôraznej hlavičke hosťujúceho Kyriakosa Papadopoulosa. Za domácich mohol v závere polčasu vyrovnať Neymar, ale jeho strelu zastavila ľavá žrď.

Tréner Kataláncov Luis Enrique mal šťastnú ruku na striedania, keď vyrovnanie desať minút pred záverom zariadil náhradník Sergi Roberto. Barca dokonala obrat o dve minúty neskôr - víťazný gól strelil Luis Suárez po prihrávke náhradníka Munira. Barcelona tak vydrela tri body, ale prišla o zraneného Andrésa Iniestu. Španielsky tvorca hry musel v druhom polčase striedať pre problémy so zadným stehenným svalom.

AS Rím bez zranených Francesca Tottiho, Edina Džeka a Seydoua Keitu dostal v Borisove "zaucho" od miestneho BATE. O víťazovi duelu bolo rozhodnuté už v 30. min, keď srbský obranca Filip Mladenovič svojím druhým gólom v zápase zvýšil na 3:0. Po zmene strán hostia znížili zásluhou dvojice Gervinho, Vasilis Torosidis, ale z Bieloruska napokon odchádzali bez bodov.

E-skupina:

FC Barcelona (Šp.) - Bayer Leverkusen (Nem.) 2:1 (0:1)
Góly: 80. Sergi Roberto, 82. L. Suárez - 22. Papadopulos, ŽK: 30. Mascherano, 37. Neymar, 75. Jordi Alba - 41. L. Bender, 64. Hakan Calhanoglu, 68. Papadopulos, 89. Kampl, rozhodoval: Martin Atkinson (Angl.)

Barcelona: Ter Stegen - Dani Alves, Piqué, Mascherano, Mathieu - Rakitič (72. Sergi Roberto), Busquets - Iniesta (60. Jordi Alba) - Sandro Ramírez (63. El Haddadi), L. Suárez, Neymar

Leverkusen: Leno - Donati (76. Hilbert), Tah, Papadopulos, Wendell - Ch. Kramer, L. Bender - K. Kampl, Hakan Calhanoglu, Bellarabi (66. Brandt) - J. Hernández (55. Kiessling)

BATE Borisov (Biel.) - AS Rím (Tal.) 3:2 (3:0)
Góly: 12. a 30. F. Mladenovič, 8. Stasevič - 66. Gervinho, 82. Torosidis, ŽK: 27. Milunovič, 90. Dubra - 12. Digne, 46. De Rossi, 87. Manolas, rozhodoval: Mark Clattenburg (Angl.)

Borisov: Černik - Poľakov, Dubra, Milunovič, F. Mladenovič - Nikolič (87. A. Voloďko), Jablonskij - Stasevič, Gordejčuk (72. A. Hleb), M. Voloďko (85. Rios) - Signevič

AS Rím: Szczesny - Florenzi (90. Soleri), Manolas, De Rossi, Digne - M. Pjanič, Nainggolan, Vainqueur (39. Falqué) - Iturbe (46. Torosidis), Gervinho, M. Salah