VIDEO Bayern v Grécku nezaváhal: Oslabený Arsenal prekvapivo padol v Záhrebe

Góllové oslavy futbalistov BayernuGóllové oslavy futbalistov Bayernu Zdroj: SITA

PIREUS - Bayern Mníchov, ktorý patrí k najambicióznejším účastníkom LM, si v F-skupine odváža z pôdy Olympiakosu Pireus víťazstvo 3:0. Bavorom ho zabezpečili v 52. Thomas Müller a krátko pred koncom Mario Götze a ešte raz Müller (z 11 m).

Nedarilo sa londýnskemu Arsenalu, ktorý prehral v Záhrebe s Dinamom 1:2. Chorvátov poslal do vedenia vlastným gólom Oxlade-Chamberlain. V závere polčasu bol po druhej žltej karte vylúčený hosťujúci Giroud a Dinamo využilo presilovku o jedného hráča v 58. minúte, keď sa po rohovom kope presadil Fernandes. Tréner Arsenalu Wenger na to reagoval hneď trojnásobným striedaním, ale prinieslo to iba čiastočný efekt, keď desať minút pred záverom znížil Walcott.

F-skupina:

Dinamo Záhreb (Chor.) - Arsenal Londýn (Angl.) 2:1 (1:0)
Góly: 24. Oxlade-Chamberlain (vlastný), 58. J. Fernándes - 79. T. Walcott, ŽK: 47. Antolič, 65. I. Pinto - 23. Giroud, 87. J. Campbell, ČK: 40. Giroud (Arsenal) po druhej ŽK, rozhodoval: Ovidiu Hategan (Rum.)

Záhreb: Eduardo Carvalho - I. Pinto, Sigali, Taravel, Pivarič - Ademi - P. Machado, Antolič (82. Rog) - Soudani, Pjača (88. F. Benkovič), J. Fernándes (74. A. Čorič)

Arsenal: Ospina - Debuchy, Gabriel, Koscielny, Gibbs (65. J. Campbell) - S. Cazorla, M. Arteta (64. Coquelin) - Oxlade-Chamberlain (65. T. Walcott), Alexis Sánchez, Mesut Özil - Giroud

Olympiakos Pireus (Gréc.) - Bayern Mníchov (Nem.) 0:3 (0:0)
Góly: 52. a 90.+ T. Müller (druhý z pok. kopu), 89. M. Götze, ŽK: 5. Kasami, 23. Cambiasso, 25. Elabdellaoui - 45. T. Müller, 86. Kimmich, rozhodoval: Carlos Velasco Carballo (Šp.)

Olympiakos: R. Jiménez - Elabdellaoui, M. da Costa, Siovas, Masuaku - Salino, Cambiasso (66. Fortounis), Kasami - Alejandro Domínguez (61. Hernani) - F. Pardo (81. Seba), Ideye

Bayern: Neuer - Lahm, J. Boateng, Alaba, Bernat - Arturo Vidal (79. M. Götze), Xabi Alonso (76. Kimmich), Thiago Alcantara - T. Müller, Lewandowski (59. Coman), Douglas Costa

Viac o téme: Bayern Mníchov Arsenal Londýn Olympiakos Pireus GNK Dinamo Záhreb
  • Zdroj: SITA, TASR