Majster z Trenčína opäť s triumfom na nule: Gólový hurikán v Brezne, derby pre Senicu

Brankár Pavol Penkisa z ŽP Šport Podbrezová Brankár Pavol Penkisa z ŽP Šport Podbrezová Zdroj: SITA

BREZNO - Diváci v Brezne sa s najväčšou pravdepodobnosťou lúčili s Fortunou ligou, keďže ďalší zápas by mala Podbrezová odohrať už na materskom štadióne, otázny je len odložený so Žilinou.

V prvom polčase sa konečne namaškrtili aj gólmi, tri z nich padli do siete nováčika z Michaloviec a prestávková nálada bola povznášajúca. 'Železiari' začali ofenzívne a z úvodnej aktivity vyťažili aj premiérový gól v novej sezóne. Pomohol im k nemu pokutový kop v 12. min po faule Podhorina na Gála-Andrezlyho a presná trefa Melunoviča. Aj v  ďalších prstoch mali prsty legionári, z čista jasna v 26. min po dlhom aute Šimčáka sa Vernon 'koníkom' v historicky premiérovom góle Michaloviec vo FL nemýlil a hostia si odrazu trúfali čoraz viac. V 37. min Kuncovu strelu z brejku v poslednej chvíli zblokovala obrana, no o minútu neskôr sa sieť rozvlnila na druhej strane. Po rýchlej akcii Mehanovič zo 16 metrov trafil presne k žrdi a keď v 45. min už v nastavenom čase voľný Vaščák zužitkoval krásnu nahrávku Almaského z krídla, nečudo, že z ihriska odchádzali 'železiari' vyprevádzaní potleskom.

Po zmene strán sa hostia snažili streliť čo najrýchlejšie kontaktný gól, no chýbal im nápad a nejaká prekvapujúca akcia. Naopak, udreli domáci, v 63. min sa po priamom kope najlepšie v tlačenici zorientoval na malom vápne Kupčík a bolo už zrejmé, kto si pripíše tri body, navyše okorenené rekordnými piatimi gólmi, ten piaty pridal v 69. min Gál-Andrezly, keď sa presadil cez benevolentne brániaceho Galla. Pozoruhodný výsledok ešte kozmeticky upravil v 71. zblízka Hamuľak, čo zdravo naštvalo Mehanoviča a lahôdkou v 90. min po prehodení brankára Kiru stanovil poltucet gólov v sieti hostí.

ŽP Šport Podbrezová - MFK Zemplín Michalovce 6:2 (3:1)
Góly: 12. Melunovič z pok. kopu, 38. Mehanovič, 45+. Vaščák, 63. Kupčík, 69. Gál-Andrezly, 90. Mehanovič - 26. Vernon, 71. Hamuľak. Rozhodca Šuniar, ŽK: Kochan, Migaľa - Podhorin, 2450 divákov.

ŽP Šport Podbrezová: Kuciak - Andrič, Kupčík, Pimpara, Vajda (76. Szöke) - Gál-Andrezly, Kochan (61. Migaľa), Mehanovič, Almaský - Vaščák (64. J. Pančík) - Melunovič

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Koscelník, Gallo, Podhorin, Šimčák - Grič, Vernon (46. Mensah) - Kunca, Turik (90. Bednár), Leško (60. Regáli) - Hamuľak

Zdenko Frťala, tréner Podbrezovej: "Vyhrali sme 6:2, a pritom som sa strašne veľa rozčuľoval. Súper si zaslúži pochvalu, hral kombinačne a my sme využívali jeho chyby. Mali sme nadštandardú efektívnosť, vybojovali dôležité víťazstvo, ktoré by nás malo povzbudiť do ďalších zápasov. Aj týmto sme chceli prilákať divákov do Podbrezovej, pretože sme možno v Brezne odohrali posledný zápas vo výbornej atmosfére."

František Šturma, tréner Michaloviec: "Hodnotí sa mi hrozne ťažko, po tej krutej prehre, ani sme si ju nezaslúžili. Snažili sme sa hrať nebojácne, neustále sme chceli niečo s výsledkom urobiť. Po vyrovnaní sme mali aj prevahu, no nevyužili sme ju, naopak, inkasovali sme po ďalšej chybe a do kabíny tretí raz. Psychicky išli hráči dole, káder máme slabší ako vlani v postupovej sezóne. Je to daň za zbieranie skúseností, hlavy sme síce zdvihli, no s hlúpymi chybami."

Mirzad Mehanovič, autor dvoch gólov Podbrezovej: "Už sa sťahujeme do Podbrezovej a víťazstvom sme sa chceli zavďačiť divákom v Brezne. V tomto mužstve som len mesiac, ešte sa zohrávame, dúfam len, že budeme vyhrávať. Snažíme sa trénovať kombinácie, aj hráčov máme technicky vybavených, toto by mala byť naša herná tvár. A vyšiel mi aj ten gólový lob na záver."

Michal Hamuľak, strelec jedného gólu Michaloviec: "Chceli sme hrať futbal a doplatili na ľahké straty lopty. Súper nás vytrestal zo všetkého, na tých šesť inkasovaných gólov treba rýchlo zabudnúť. V šatni možno padnú ostré slová, no liga je dlhá, učíme sa na svojich chybách."

Majstrovský Trenčín vyhral aj tretíkrát na nulu

Úvodné dejstvo zápasu veľa futbalovej krásy neprinieslo. Majster začal až príliš profesorsky a pomerne ťažko sa dostával do tempa. V 2. min rozohral Orávik rohový kop, ale lopta z Manceho hlavy mierila nad trenčiansku bránu. Po štvrťhodine hry sa odhodlal k strele z 25 m Ramon, ale tá tesne minula ľavú šibenicu Ranilovičovej brány. Na opačnej strane z rýchlej kontry pohrozil Glavaš, ale Šemrinec nemusel zasahovať. V 27. min Koolwijk rozohral rohový kop, najvyššie si vyskočil Jairo, po ktorého hlavičke lopta skončila na brvne. V 34. min sa Čögley predral do pokutového územia, šikovne posunul loptu Gubovi, ale ten z 12 m mieril tesne vedľa. V 45. min Guba tvrdou strelou z priameho kopu z 18 m roztriasol brvno zlatomoravskej brány.

Po zmene strán sa hralo podľa trenčianskych nôt. Domáci pozorne bránili a Trenčania sa dlho nedokázali presadiť. V 55. min Guba prenikol do pokutového územia, našiel Bera, ale ten z 5 m trafil domáceho gólmana. V 64. min sa hostia predsa len dočkali. Po zbytočnej strate lopty Krznaričom, Madu šikovne posunul Gubovi, ktorého utešená strela z hranice šestnástky skončila v pravom hornom rohu Ranilovičovej brány. Až do konca stretnutia boli domáci pod tlakom a márne čakali na svoju príležitosť. V 72. min skúšal šťastie Čögley, ale z rohu šestnástky mieril tesne vedľa domácej brány. V 81. min striedajúci van Kessel "prevetral" rukavice Raniloviča, ktorý s námahou vytlačil loptu na rohový kop. V 84. min Čögley nabil Berovi, ktorého strela po tretíkrát v zápase skončila na konštrukcii domácej brány. V závere si Trenčania s prehľadom udržali jednogólové víťazstvo.

FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín 0:1 (0:0)
Gól: 64. Guba, ŽK: 40. Čögley, 50. Bero (obaja Trenčín), rozhodovali: Kružliak - Balko, T. Somoláni

Zlaté Moravce: Ranilovič - Cebara, Burič, Tipurič, S. Milojevič - Orávik, Samateh, D. Školnik, Glavaš - Krznarič (90. Klačan), Mance (65. Rejdovian)

Trenčín: Šemrinec - Čögley, Ramón Rodríguez da Silva, Rundič, Madu - Koolwijk, Bero (90. Kleščík), Lobotka - Ibrahim Rabiu (58. Van Kessel), Jairo da Silva, Guba (88. Skovajsa)

Milko Djurovski, tréner ViOn-u: "Hrali sme tri ťažké zápasy v sérii, ten dnešný bol vyvrcholením. Hostia udávali tempo hry, vedeli sme, čo budú hrať. Víťazstvo Trenčína je zaslúžené, napriek tomu, že moji hráči odovzdali maximum a splnili všetko, čo sme si pred zápasom povedali. Gratulujem Trenčínu k zaslúženému víťazstvu."

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Cieľ, s ktorým sme do Zlatých Moraviec - prišli vyhrať a neinkasovať gól - sme splnili. Po zmene strán sme si vytvorili dostatok gólových príležitostí, avšak musíme popracovať na lepšej efektivite."

Senica v nadstavenom čase zlomila odpor Skalice

V historicky prvom záhoráckom derby zavítala do Senice doposiaľ nezdolaná Skalica. Diváci vytvorili výbornú atmosféru a od začiatku sa hral zaujímavý súboj. V zápase však prevládalo veľa nepresností a hlavne veľa súbojov. V útoku boli nebezpečnejší domáci, ktorí však zo svojej aktivity vyťažili iba jeden gól. V 10. minúte po Pavlíkovom vysunutí išiel sám na brankára Kosorin, Hajdúch výborne zasiahol a loptu vyrazil. Ďalšiu gólovku mali Seničania v 19. minúte, kedy Kalabiška prehadzoval vybehnuvšieho brankára, no lopta skončila na brvne. Už o minútu strelili domáci zaslúženy gól. Po rohovom kope, zahratom nakrátko, sa k lopte dostal v 16-tke Hlohovský a prestrelil všetko, čo mal v ceste. Skaličanom sa podarilo vyrovnať o osem minút z prvej vážnejšej šance. Po Gašparíkovom centri preskočil obrancu Kurák a loptu poslal za Šullov chrbát. V 34. minúte mohli ísť Seničania opäť do vedenia, keď sa vo výbornej pozícii ocitol Hlohovský, Hajdúch opäť podržal svoj tím a loptu vyrazil na roh. V 43. minúte sa Seničania dožadovali odpískania jasného pokutového kopu po faule na Kalabišku, píšťalka hlavného rozhodcu Weissa však zostala na prekvapenie ticho.

V druhom polčase boli aktívnejší Seničania, hostia sa bránili, snažili sa o brejkové situácie. V 57. minúte po centri Kalabišku hlavičkoval Kosorin vedľa. Udrieť mohli po ojedinelej akcii hostia v 65. minúte, keď pri prihrávke Ciprysa bol vo veľkej šanci Lietava, senický brankár výborným zákrokom šancu zneškodnil. Obrovskú možnosť na gól mali Seničania v 79. minúte po krásnej akcii, keď center Čuntu našiel na päťke voľného Hlohovského a ten loptu napálil do brvna. Nervózny derby zápas vyvrcholil v samom závere. V 86. minúte Švrčkovu delovku tečovala obrana Senice na roh. V nastavenom čase fauloval prenikajúceho Kosorina Kurák a po druhej ŽK bol vylúčený. V poslednej minúte nastaveného času sa po tlaku domáci radovali z víťazstva, keď Hlohovský prízemnou strelou spoza 16-tky k pravej žrdi prekonal Hajdúcha. Seničania si tak pripísali prvé tri body, naopak nováčik zo Skalice prvýkrát prehral.

FK Senica - MFK Skalica 2:1 (1:1)
Góly: 20. a 90.+ Hlohovský - 28. Kurák, ŽK: 17. Čunta, 80. Kontár, 85. J. Dolný - 30. Kurák, 34. Lietava, 67. Ciprys, 80. Michal Gašparík, ČK: 90.+ Kurák (Skalica) po druhej ŽK, rozhodovali: R. Weiss - Bobko, Galo

Senica: Šulla - Kontár, P. Pavlík, Pillár, Čunta - Komara - J. Dolný, Hlohovský, S. Mráz (87. Hladík), Kalabiška (72. Ventúra) - J. Kosorin

Skalica: Hajdúch - Švrček, Pavol Majerník (54. Petrovský), R. Konečný, Ciprys - Kurák - Mazan, Bariš, A. Čermák, Michal Gašparík (90. Neoveský) - Lietava (77. Jakubek)

Eduard Pagáč, tréner Senice: "Veľmi dobrá kulisa, keďže futbal sa hrá pre ľudí. Som rád, že ľudia prišli na prvé derby a spokojný som aj s víťazstvom. Podarilo sa nám streliť gól v nadstavenom čase, takže som rád."

Aleš Křeček, tréner Skalice: "Ja by som chcel pogratulovať domácim k víťazstvu. Zápas sa hral v dobrej kulise, čo sa odrazilo na kvalite zápasu. My sme však boli veľmi nervózni a nepremenili sme dve šance na začiatku. Polčas sme nedohrali dobre ako sme chceli, aj keď sme šli do kabíny s nádejným výsledkom. V druhom dejstve bol zápas taký, že obaja chceli vyhrať. Už to vyzeralo, že zápas sa skončí spravodlivou remízou. Ale futbal je taký, gól sme dostali v 93. minúte zápasu. Chcem sa poďakovať divákom za dobrú atmosféru."

Viac o téme: MFK Zemplín Michalovce FO ŽP Šport Podbrezová
  • Zdroj: TASR, SITA