Slováci majú cyklistiku v krvi: Metelka 6-krát štartoval a 5-krát vyhral!

Slovenský reprezentant Jozef MetelkaSlovenský reprezentant Jozef Metelka Zdroj: Facebook.com

ELZACH - Slovenský cyklista Jozef Metelka vyhral preteky Svetového pohára v cestnej paracyklistike v nemeckom Elzachu. V záverečnom špurte kategórie MC4 nedal šancu súperov a triumfoval. Na svoje konto si pripísal piate tohtoročné víťazstvo zo šiestich štartov. Slovenský úspech zvýraznil 3. miestom Patrik Kuril, ktorý bol navyše v časovke na 18 km s prevýšením 576 m druhý. Metelka v jazde proti chronometru skončil štvrtý.

Slováci sa v Elzachu pripravovali na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia vo švajčiarskom Nottwile od 28. júla do 2. augusta. Medzi ženami v kategórii WH3 obsadila Anna Oroszová 5. miesto v časovke i pretekoch s hromadným štartom. Tandem Vladislav Janovjak - Ľubomír Bugan bol v jazde na čas dvanásty a v hromadných pretekoch o jednu priečku horší. Informácie zverejnil web SPV.

Viac o téme: Jozef Metelka Patrik Kuril