Bakoš sa postaral o dokonalý obrat: Liberec súpera zlomil štyrmi gólmi

FC Slovan Liberec - FK Mladá BoleslavFC Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav Zdroj: facebook - FC Slovan Liberec

PRAHA - Slovenský futbalista Marek Bakoš v nedeľňajšom stretnutí prvého kola českej Synot ligy prispel gólom k divokému víťazstvu Slovana Liberec nad Mladou Boleslavou 4:2.

Hostia sa ujali vedenia v 34. minúte gólom Mageru. Slovan vyrovnal už o dve minúty neskôr, keď v šestnástke fauloval za žltú kartu slovenský gólman Róbert Veselovský. Následnú penaltu premenil Šural, obrat Liberca dokonal Bakoš. Mladej Boleslavi sa po hodine hry ešte podarilo vyrovnať, no potom už strieľali góly iba domáci. O troch bodoch rozhodli Bartošák a Švejdík.

Nováčik najvyššej českej futbalovej súťaže FC Fastav Zlín sa v nedeľu po šiestich rokoch vrátil medzi elitu víťazstvom na pôde pražského Bohemiansu. Jediným gólom zápasu o tom v 25. minúte rozhodol Lukáš Pazdera. Z úspešného comebacku hostí sa radoval i slovenský stredopoliar Róbert Matejov, ktorý odohral celý duel.

FC Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 4:2 (1:1)

Góly: 36. Šural (z 11 m), 48. BAKOŠ, 69. Bartošák 80. Švejdík - 34. Magera, 62. Skalák

Marek Bakoš hral do 73. min a v 48. min strelil gól, Lukáš Hroššo ani Michal Obročník (všetci Liberec) nefigurujú v zápise o stretnutí, Róbert Veselovský (Mladá Boleslav) odchytal celé stretnutie a v 36. minúte videl žltú kartu.

Bohemians Praha 1905 - FC Fastav Zlín 0:1 (0:1)

Gól: 25. Pazdera

Lukáš Pauschek hral do 81. min, Matúš Mikuš nastúpil v 46. min, Martin Cseh (všetci Bohemians) nefiguruje v zápise o stretnutí, Róbert Matejov odohral celé stretnutie, Kamil Kuzma (obaja Zlín) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Viac o téme: Marek Bakoš FC Slovan Liberec FK Mladá Boleslav