VIDEO Najkrajšie údery Wimbledonu: Parádičky Monfilsa a Federera divákom vyrazili dych!

Gael MonfilsGael Monfils Zdroj: SITA

WIMBLEDON - Diváci na slávnom tenisovom turnaji vo Wimbledone sa tento rok majú na čo pozerať. Tenisovými parádičkami ich potešili ako švajčiarský veterán Roger Federer, tak aj Francúz Gael Monfils.

Ako prvý ohúril Francúz Monfils. V zápase proti Španielovi Pablovi Carrenovi za stavu 5:3 v prvom sete a 0:40 pri podaní svojho súpera nádherne returnoval jeho podanie. Loptička sa totiž ihneď po tom, ako spadla tesne za sieť, vrátila na Monfilsovu stranu a Carreno tak aj napriek obrovskej snahe nemohol nič urobiť. Monfils síce hru nakoniec prehral, no samotný set vybojoval a celkovo aj zápas v pomere 3:0 na sety.

Zahanbiť sa nenchal ani jeden z najlepších tenistov všetkých čias Roger Federer. Švajčiar zaznamenal v druhom kole hladký postup, keď ako turnajová dvojka zdolal Američana Sama Querreyho podobne hladko v troch setoch 6:4, 6:2 a 6:2. Fanúšikom prítomným na zápase i pri televíznych obrazovkách ponúkol ozajstnú lahôdku, keď súpera preloboval náročným úderom pomedzi nohy. Sedemnásobný šampión sa stretne v 3. kole s Austrálčanom Samom Grothom.