Trnavský Spartak z Bosny s nádejným výsledkom: Pred domácou odvetou je všetko otvorené

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: spartak.sk

SARAJEVO - Futbalisti Spartaka Trnava remizovali v Bosne a Hercegovine s domácim tímom FK Olimpic Sarajevo 1:1 vo štvrtkovom úvodnom zápase prvého predkola Európskej ligy 2015/2016 a pred budúcotýždňovou odvetou majú lepšie vyhliadky na postup do ďalšej fázy turnaja ako ich súper. Trnavčania prehrávali v Sarajeve od 14. min gólom Pandžu, no cennú remízu zariadil v 70. min striedajúci E. Halilovič.

Odveta sa uskutoční vo štvrtok 9. júla o 20.05 h v Zlatých Moravciach, keďže domáci stánok Trnavy prechádza rekonštrukciou. Víťaz tohto dvojzápasu v 2. predkole EL nastúpi proti úspešnejšiemu tímu z dvojice FC Linfield (Sev. Ír.) - NSÍ Runavík (Faer. ostr.).

Zverenci trénera Juraja Jarábka inkasovali už v 14. min zásluhou domáceho Pandžu. Vzápätí mohol vyrovnať po rohu Mikoviča vyrovnať Schranz, no gólman Hamzič bol pripravený. Na strane trnavského mužstva stála tesne pred polčasovou prestávkou aj šťastena, keď v 41. min mieril Raščič iba do žrde.

Po zmene strán mieril tesne vedľa Harba a v 65. min striedajúci Cléber tiež minul Hamzičovú bránku. Vyrovnanie zariadil v 70. min nový muž v kádri Spartaka Emir Halilovič, ktorý iba niekoľko sekúnd predtým nahradil na hracej ploche Schranza. O päť minút neskôr mohli domáci opäť viesť, no Brkovič trafil iba do žrde. V závere si už Spartak ustrážil cennú remízu.

FK Olimpic Sarajevo (Bos. a Herc.) - FC Spartak Trnava (SR) 1:1 (1:0)
Góly: 14. Pandža - 70. E. Halilovič, ŽK: 35. Miloš Nikolič (Trnava), rozhodoval: Daniel Stefanski (Poľ.)

Olimpic Sarajevo: Hamzič - Gligorov, Regoje, Bogičevič, Merajič - Handžič, Jusufovič (80. Karič) - Brkovič, Muharemovič, Pandža (80. Stefan) - Raščič

Spartak Trnava: Kneževič - Godál, Miloš Nikolič, Bortel, Čonka - E. Sabo, Greššák (46. Casado) - Schranz (70. E. Halilovič), Vlasko, Mikovič (63. Cléber) - Harba

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: "Hoci sme mali v úvode lepšie držanie lopty, súper nám dal gól. V prvom polčase boli domáci lepší, mali dve či tri výborné šance a jednu aj premenili. Nám chýbal najmä lepší pohyb, hrali sme preto zle. V druhom dejstve sme sa ale zlepšili a to nám aj prinieslo úspech v podobe gólu na 1:1. Emir Halilovič okamžite po príchode na ihrisko vyrovnal. Do odvety je to pre nás nádejný výsledok, strelili sme gól u súpera. Musím ale povedať, že najmä prvý polčas si dôrazne rozanalyzujeme."

Emir Halilovič, autor gólu Trnavy: "Gól hneď po príchode na ihrisko v mojom prvom súťažnom zápase za Trnavu, ktorý nám navyše zabezpečil remízu, teší. Súper bol dosť ťažký. V odvete ale môžeme počítať s gólom u súpera."

Viac o téme: FC Spartak Trnava Európska liga FK Olimpik Sarajevo
  • Zdroj: SITA, TASR