VIDEO Trnava v Zlatých Moravciach zdolala Ružomberok, Slovan zvládol dôležitý súboj so Senicou

Gólové oslavy futbalistov SlovanaGólové oslavy futbalistov Slovana Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v pondelňajšom zápase 28. kola Fortuna ligy 2014/2015 nad tímom Senice 4:1. "Belasí" vďaka tomu preskočili svojho súpera v neúplnej tabuľke, v ktorej im patrí 4. priečka, Senica je priebežne piata. Oba tímy bojujú o miestenku v Európskej lige UEFA. V druhom súboji trnavský Spartak v Zlatých Moravciach vyhral súboj s Ružomberkom.

Seničania vstúpili do zápasu vo veľkom štýle a v 14. minúte ich po rohu poslal do vedenia razantnou hlavičkou stopér Pillár - 0:1. Brankár Slovana Krnáč si na loptu siahol, ale nedokázal zabrániť jej prieniku do siete. O dve minúty skúšal šťastie na opačnej strane Milinkovič a jeho krížne obstrelenie tesne minulo pravú žrď. O chvíľu mohlo platiť známe nedáš-dostaneš, keď sa po ďalšom nebezpečnom rohu Senice položil do lopty autor prvého gólu Pillár, tentoraz si však Krnáč s jeho pokusom poradil. Senica sa napriek sympatickému výkonu z úvodu zápasu dlho z vedenia netešila. V 19. minúte po akcii Soumaha s Čikošom na jeden dotyk upratal loptu zblízka do siete Mészáros - 1:1. Bližšie k strhnutiu vedenia na svoju stranu mali vzápätí hostia, keď po strele Hlohovského v 23. minúte zazvonila žrď slovanistickej bránky. Popri útočení však Seničania zabúdali na zadné dvierka a v 35. minúte pykali. Lopta po rohu doputovala až k osamotenému Zreľákovi a ten ju nekompromisne napálil do siete - 2:1. Hostia u rozhodcu Sedláka reklamovali ofsajdové postavenie strelca gólu, ale ich prosby zostali nevypočuté. Slovan sa dostal na koňa a v závere prvého polčasu sa jeho hráči ocitli v rýchlom slede v ďalších dvoch obrovských šanciach. Prvú nevyužil Milinkovič, ktorý spoza šestnástky trafil tyč, ale v ďalšej tutovke už Zreľák po presnom centri Mészárosa efektným "koníčkom" trafil odkrytú časť bránky - 3:1.

Po zmene strán už v drese Slovana nezasiahli do hry Kotula a Štefánik, nahradili ich Niňaj s Lásikom. Domáci sa snažili vysokým pressingom donútiť súpera k chybe, čo sa im po hodine hry takmer podarilo. Do streleckej listiny sa mohol zapísať Čikoš, ale jeho strelu zvnútra šestnástky zblokoval jeden z obrancov. Následnej dorážke Zreľáka usilujúceho sa o hetrik chýbala presnosť i razancia. V dusnom počasí hráčom oboch mužstiev s blížiacim sa záverom ubúdali sily, čo viac nahrávalo Slovanu, ktorý si pohodlne držal dvojgólový odstup. Seničania sa snažili vrátiť do zápasu kontaktným zásahom, ale zväčša sa bránili útokom domáceho tímu. Po jednom z nich nechali vo vlastnom pokutovom území veľa priestoru Soumahovi, ktorý definitívne rozhodol o trojbodovom zisku Slovana - 4:1. Piaty gól mal na kopačke Zreľák, ale zblízka nedoklepol loptu do siete. O chvíľu síce Mészáros po peknej akcii prekonal Šullu, jeho gól však pre ofsajd neplatil. Na druhej strane nezmenila skóre ani hlavička Pillára.

Slovan Bratislava - FK Senica 4:1 (3:1)
Góly: 19. Mészáros, 35. a 45. Zreľák, 74. Soumah - 14. Pillár. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Opiela, 895 divákov.

Slovan: Krnáč - Kotula (46. Niňaj), Saláta, Gorosito, Čikoš - Milinkovič, Simovič, Štefánik (46. Lásik), Mészáros - Soumah, Zreľák (85. Ďuriš)

Senica: Šulla - Opiela, Pavlík, Pillár, P. Čermák (64. Pittner) - Hušek, Kóňa - Dolný (67. Kosorin), Hlohovský, Kalabiška (77. Komara) - Majtán

Ján Švehlík, tréner Slovana: "Súper vstúpil do zápasu lepšie ako my. Znova sme dostali gól po štandardnej situácii, nad čím sa musíme zamyslieť. Potom sme však predviedli niekoľko pekných akcií a som rád, že to tam konečne padlo Adamovi Zreľákovi. Po zmene strán sme mohli náskok zvýšiť. Myslím, že vzhľadom na priebeh zápasu sme zvíťazili zaslúžene."

Jozef Kostelník, tréner Senice: "Chceli sme na Slovane uhrať dobrý výsledok, ale nohy nás po náročnom pohárovom finále nepustili. Začali sme dobre, ale postupom času sa začala prejavovať únava a prepadávali sme v taktických veciach. Je mi ľúto, že sme si to so Slovanom nemohli rozdať v plnej sile."

V ďalšom kole (piatok 8. mája) sa Slovan predstaví na Myjave, Senica privíta lídra ligy AS Trenčín.

Trnava si v Zlatých Moravciach poradila s Ružomberkom

Domáci začali útočne a už v 2. minúte po centri Vlaska mohol skórovať Cleber, loptu však poslal vedľa ružomberskej bránky. V 10. minúte vyslal opäť Brazílčan Cleber utešenú strelu pod brvno, no brankár Šavol ju vytlačil na roh. Hostia mali prvú šancu v 19. minúte, keď priamy kop zahrával Janič a jeho centrovanú loptu usmernil hlavou tesne vedľa Kružliak. V 26. minúte nastrelil Vlasko z veľkého uhla pravú žrď Šavolovej bránky a pozorný ružomberský brankár si krátko nato poradil so strelami Saba i Mikoviča. V 28. minúte prišiel prvý gól zápasu, keď Sládek ideálne uvoľnil Vlaska a ten krížnou strelou k pravej žrdi prekonal Šavola. O štyri minúty sa Vlasko opäť dostal k zakočeniu, ale brankár Šavol jeho strelu zneškodnil. Ružomberčania, ktorí hrali celý polčas otvorenú hru, sa k zakončeniu dostali až v 41. minúte, ale strelu Zošáka kryl pozorný Kelava. Ďalšie pokusy ružomberských hráčov boli nepresné a tak v polčase Trnava zaslúžene vyhrávala 1:0.

Trnavčania mohli v úvode druhého polčasu svoje vedenie zvýšiť, ale strelu Clebera v páde zneškodnil brankár Šavol. V 57. minúte po peknej akcii Mikoviča s Vlaskom nastrelil Cleber žrď ružomberskej bránky. V 64. minúte priamy kop Clebera zneškodnil brankár Šavol na dvakrát. O dve minúty vyskúšal pozornosť Kelavu strelou z diaľky Nagy. V 67. minúte Ružomberčania vyrovnali, keď po rýchlej kontre do otvorenej trnavskej obrany Masaryk pätičkou usmernil loptu k pravej žrdi a bolo 1:1. Desať minút pred koncom strhli Trnavčania víťazstvo na svoju stranu, po faule Boszoráda mali výhodu priameho kopu takmer z hranice 16-tky a Sabo zatočil loptu popri múre do pravej šibenice na 2:1. V závere sa Ružomberčania snažili o vyrovnanie, veľmi blízko k nemu bol v 85. minúte Almaský, ale jeho prízemné zakončenie sa do bránky nezmestilo.

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 2:1 (1:0)
Góly: 28. Vlasko, 80. Sabo - 67. Masaryk. Rozhodoval: Vlk, ŽK: Mikovič, Kelava - Zošák, Masaryk, Boszorád, Janič, Rosa, 1486 divákov

Spartak: Kelava – Janečka, Nikolič, Greššák, Čonka – Casado, Sabo - Cleber (74. Hlinka), Vlasko, Mikovič (90.+ Vyskočil) – Sládek (70. Vojtuš)

Ružomberok: Šavol – Boszorád (83. Lovás), Práznovský, Kružliak, Rosa – Gerát, Nagy – Janič (83. Vavrík), Zošák (59. Turčák), Mário Almaský – Masaryk

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: "Zápas bol skutočné dobrý, v dobrom prostredí aj keď nám chýbal väčší počet fanúšikov, na ktorých sme zvyknutí. Dnešné víťazstvo si cením, aj keď v druhom polčase sme hrali dosť profesorsky, ale nakoniec bol k nám futbalový boh milostivý. Dali sme druhý gól a zaslúžene sme vyhrali."

Ivan Galád, tréner Ružomberka: "Dnes sme mali momoriadne priaznivé podmienky pre futbal a víťazstvo Trnavy bolo zaslúžené, o ten gól bola lepšia. Verím, že aj my sa postupne zlepšíme herne aj výsledkovo a začneme vyhrávať."

Viac o téme: Spartak Trnava FK Senica MFK Ružomberok ŠK Slovan Bratislava